باتر فلای ولو یا شیر پروانه ای Butterfly Valve چیست؟ گروه صنعتی فانو | kasrasaran

شیر پروانه‌ای در صنایع داروسازی، شیمیایی و غذایی برای جداسازی و ایجاد وقفه در جریان(جامد، مایع،‌گاز) طی فرایند کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیرهایی که در این صنایع استفاده می‌شوند، ‌اغلب طبق استانداردهای جی‌ام پی(اصول ساخت خوب)‌ ساخته می‌شوند. شیرهای پروانه‌ای بزرگ معمولاً مجهز به محرک گیربوکسی هستند، که فلکه‌ی دستی آن از طریق یک گیربوکس به یک محور متصل است. این امر درعین‌حال که موجب کاهش نیرو می‌شود،‌ سرعت کار را نیز کم می‌کند. اگر شیر در طی نصب بسته باشد، ‌نشیمن‌گاه لاستیکی در مقابل دیسک شیر ازهم‌گسیخته شده و باز کردن آن را دشوار می‌کند.

شیر پروانه ای یکی از پرکاربردترین انواع شیرآلات یک چهارم دور برای کنترل جریان سیالات مختلف است؛ شما می‌توانید برای خرید شیر پروانه ای را با قیمت رقابتی از آوان ولو خریداری کنید. ما انواع شیرآلات پروانه ای را با کیفیت بالا و بر اساس نیاز شما تولید کرده و از بهترین متریال در ساختار آن‌ها استفاده می‌کنیم. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت باترفلای ولو و خرید این محصول با ما در آوان تماس بگیرید. باتر فلای ولو یا شیر پروانه ای سنتریک برای کارکرد کم دما و کم فشار طراحی می‌شود که در آن محور دیسک و شفت سنتریک هستند.

شیر هایی که به شکل حرف Y هستند و داخل آنها فیلتر توری است و با فلنج به لوله وصل میشوند. شیرفلکه هایی که از جنس چدن ساخته میشوند و زبانه پلاستیکی، کروم یا استیل دارند. شیر فلکه های چدنی که دیسک داخلی آنها از جنس پلاستیک میباشد. شیرآلات سوپاپی ضد زنگ جهت کنترل فشار در بویلرها و مخازن تحت فشار. شیرآلات پروانه ای دسته دار از جنس بدنه چدن و دستگیره آهنی و دیسک فلزی. این نوع شیر بر اساس استاندارد API609 ساخته شده و از یک دیسک چرخان برای مسدود کردن یا کنترل جریان استفاده می‌کند.

انواع شیر پروانه ای (Butterfly Valve) براساس نوع اتصال

شیر پروانه‌ای بدون آفست در تأسیساتی با دما و فشار پایین کاربرد دارد. جریان در وضعیت باز به این صورت است که دیسک در میانه قرار می‌گیرد و به موازات جریان، به دو جریان برابر تقسیم می‌شود. از این‌رو می‌توان این شیرها را در تأسیساتی نصب کرد که دو سری پیچ دارند و بدون مهره‌ هستند. شیر با استفاده از یک‌سری پیچ برای هر فلنج بین دو فلنج نصب می‌شود. شیر پروانه‌ای ویفری برای نگهداری از واشر آب‌بندی، در برابر اختلاف فشار دو جهته‌ای است تا مانع از جریان برگشتی در تأسیساتی شود که برای جریان یک جهته طراحی شده‌اند. این کار با یک واشر آب‌بندی کاملاً جفت‌وجور مانند گَسکِت، اُرینگ، ماشین‌کاری دقیق، و شیر فلت فیس در سمت‌های جریان‌ بالادست و پایین‌دست شیر انجام ‌می‌شود.

انواع شیر پروانه ای براساس نوع عملگر

این نوع از باترفلای‌ ولوها به دلیل جوش خوردن به خط لوله به صورت مستقیم در سرویس‌هایی که دارای فشار بالا هستند به کار برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید می‌روند. در این مدل شیر پروانه ای با چرخاندن فلکه شیر باز و بسته می‌شود. در کنار تنظیم شیر سیگنالی به پنل‌های واسط سیستم ارسال خواهد شد. به طورکلی اولین چیزی که با نگاه به شیر پروانه ای می‌بینیم یک بدنه و یک صفحه دایره‌ای است که دقیقاً وسط بدنه تعبیه می‌شود.

  • شیرهای پروانه‌ای از این ‌جهت مورد پسند هستند که قیمت پایینی نسبت به دیگر طراحی‌های شیرها دارند و وزن کمتر آن‌ها نیز موجب می‌شود که به تکیه‌گاه کمتری نیاز داشته باشند.
  • به طور معمول فروش باترفلای ولو هیدرولیکی در سایز‌های بزرگ انجام می‌شود و شما می‌توانید محصولاتی با اندازه 200 اینچ را هم در این بازار پیدا کنید.
  • شیرهای پروانه‌ای می‌توانند نشیمنگاه‌های فلز به فلز، نشیمنگاه ‌نرم، یا بدنه و دیسک تمام آستر داشته باشند.
  • دقت این شیرها بسیار بالا بوده و سرعت عملکرد آن­ها هم مناسب است.

باتر فلای ولو یا شیر پروانه ای Butterfly Valve چیست؟ گروه صنعتی فانو | kasrasaran