بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟-آکادمی حسینی فایننس

بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟-آکادمی حسینی فایننس کلید خصوصی کاربر مخفی بوده و نباید کسی جز خود کاربر از آن اطلاع داشته باشد، اما کلید عمومی همانطور که از اسم آن نیز پیدا است، عمومی بوده و همه کاربران می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. در صورتی که کاربر A مدعی شود که جعبه‌ای را برای کاربر B ارسال کرده و آن را با استفاده از کلید عمومی کاربر B کدگذاری کرده، دریافت کننده یا همان کاربر B باید بتواند با استفاده از کلید خصوصی خود این جعبه را باز کند. در غیر اینصورت ادعای کاربر A مبنی بر ارسال جعبه دروغی بیش نبوده. افزایش تعداد تراکنش‌ها باعث شده بود تا کاربران زمان بیشتری را برای تایید تراکنش‌های خود صرف کنند.

در همین دوران بود که فرد یا گروه ناشناسی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو، مقاله‌ای را به تعداد زیادی از متخصصین علم رمزنگاری ارسال کرد که در آن از پول الکترونیکی جدیدی صحبت کرده بود. ساتوشی ناکاموتو در این مقاله که از به عنوان وایت پِیپِر هم یاد می‌کنند، بیت کوین و نحوه کار کردن آن را شرح داده بود. هر یک از این گروه‌ها وظیفه خاصی در شبکه بر عهده دارد؛ برای مثال استخراج‌کنندگان یا ماینرها کار تایید انتقال‌ بیت کوین‌ها که به آن تراکنش هم گفته می‌شود، را در شبکه انجام می‌دهند. یا توسعه‌دهندگان به صورت داوطلبانه مسئول ارتقای نرم افزار بیت کوین و قابلیت‌های آن هستند.

شبکه لایتنینگ بیت کوین

بیت کوین یک پول دیجیتال است؛ پس برای شناخت بهتر آن، بهتر است کمی در مورد مفهوم پول و دلیل بوجود آمدن آن در سیر تکاملی بشر صحبت کنیم. مطمئنا هدف ما بررسی دقیق و جزء به جزء داستان پول نیست، بلکه مختصری از تاریخچه‌ی آن را باهم مرور خواهیم کرد. در صورتی که ساکن ایران هستید باید ابتدا از طریق یک صرافی داخلی، ریال خود را به «تتر» تبدیل کنید.

اگر منظور از نابود شدن این است که دیگر هیچ اثری از آن به چشم نخورد، در این صورت باید گفت که تقریبا غیرممکن است. بیت کوین تا زمانی که تنها یک نفر هم در شبکه‌اش باقی مانده باشد و به استخراج ادامه دهد، زنده باقی خواهد ماند. بسیاری از اطلاعات حساس و فوق محرمانه مانند موقعیت زیردریایی‌های حامل موشک‌های هسته‌ای و غیره برای امنیت خود از رمزنگاری بهره می‌برند. به همین خاطر هم احتمالا بیت کوین آخرین گزینه‌ای است که کامپیوترهای کوانتومی اگر هم بخواهند، برای شکستن آن سراغش می‌روند. با این حال رمزنگاری بیت کوین به گونه‌ای است که قدرت فعلی کامپیوترهای کوانتومی تا شکستن آن فاصله بسیار زیادی دارند.

حالا وقت آن رسیده تا فرآیند انجام تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین را بیاموزیم. بیت کوین سیستم پرداخت مالی جدیدی در دنیا ایجاد کرده که در آن افراد می‌توانند مبادلات مالی خود را بدون نیاز به سیستم‌های بانکی و موسسات مالی وابسته به دولت‌ها انجام دهند. این ویژگی خطر بزرگی برای دولت‌هاست و می‌توان گفت بزرگترین تهدید برای شبکه بیت کوین بانک‌ها و دولت‌ها به عنوان مراکز ثروت و قدرت در دنیای کنونی هستند. هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج هر چهار سال که باعث ایجاد تورم منفی می‌شود بر قیمت این رمزارز موثر است. در ابتدا پاداش استخراج 50 واحد بود، سپس 25 و بعد به 5/12 رسید و در اردیبهشت سال 99 به 25/6 واحد رسید.

مبالغ پرداخت شده از طریق بیت کوین، قابل برگشت نیستند.

زیرا طراحی این شبکه به صورتی شکل گرفته‌است که فروشنده، خریدار، ماینر، صراف و … همگی از آن نفع می صفر تا صد بیت کوین آکادمی محمد فایننس برند. اگر همچنان در رابطه با آینده بیت کوین، با پرسش‌هایی روبرو هستید، بر روی لینک مقاله کلیک کرده و آن را به صورت کامل مطالعه کنید. همچنین، در صورتی که می‌خواهید شخص دیگری برای شما مقداری بیت کوین واریز کند، کافی است آدرس عمومی کیف پول الکترونیکی خود را در اختیار وی قرار دهید. اگر در رابطه با نحوه انتقال بیت کوین برای پرداخت تراکنش‌ها نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، بر روی لینک مقاله کلیک کنید. باتوجه به این اطلاعات، آخرین بیت کوین، پس از 64مین رویداد هاوینگ در سال 2140 استخراج خواهد شد، و درآمد ماینرها از شبکه، تنها به تایید تراکنش‌ها محدود می شود.

بر اساس مواردی که گفته شد، در ادامه با انواع کیف پول‌های مناسب برای بیت کوین آشنا خواهیم شد. مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری، ارزش ارزهای دیجیتال هم با نوسان همراه است. براساس گزارش CFPB، قیمت بیت کوین در سال 2013 در یک روز 61 درصد و در سال 2014 تا 80 درصد کاهش یافت. برای استخراج بیت کوین می‌توان از سخت افزارها و نرم افزارهای مختلفی استفاده کرد.

اگر مشارکت کننده‌ای بخواهد بدون استفاده از یک فول نود به ماینینگ بپردازد می‌تواند به سروری متصل شود که اطلاعات مورد نیاز را به آنها بدهد. در صورتی‌که در یک استخر (یعنی با همکاری افراد دیگر) استخراج می‌کنید، تنها یک نفر به اجرای فول نود نیاز دارد. همان‌طور که انتظار می‌رود هاوینگ بعدی در سال ۲۰۲۴ با کاهش پاداش به ۳.۱۲۵ بیت کوین رخ میدهد. بنابراین، با وجود هاوینگ، کاربران از ادامه استخراج سود نمی‌برند. کاهش پاداش‌های بلاک ممکن است باعث تمرکز بیشتر روی استخرهای ماینینگ ، یا اقدامات مؤثرتر در رابطه با عملیات استخراج شود.

خرید ارز BNB | فروش بایننس کوین |خرید ارزان و با حجم بالا بایننس کوین

کوچک بودن بازار به این معنی است که بیت کوین و سایر رمزارزها ناپایدارتر خواهند بود، بنابراین عرضه و تقاضا در کوتاه مدت برابر نخواهند بود. پاداش‌ها شامل کارمزدهای معاملاتی نیز می‌شوند که البته این مقدار تا به امروز بسیار کم بوده است و تنها بخش بسیار کوچکی از پاداش بلاک را تشکیل می‌دهد. مکانیسم هاوینگ انگیزه‌ای بسیار قوی و بلندمدت را برای استخراج به ماینرها می‌دهد و این انگیزه باعث افزایش کارمزد در بازار می‌شود.

  • در این عصر، بشر سعی داشت تا از المان‌هایی که در طبیعت مشاهده می‌کند به عنوان پول استفاده کند.
  • یکی از ویژگی های اصلی بیت کوین، عرضه محدود آن است که باعث می شود که این رمزارز به یک دارایی ضد تورمی تبدیل شود.
  • در واقع تمام گره‌های شبکه روی این موضوع توافق می‌کنند تا از نسخه‌ی واحدی از تاریخچه‌ی تراکنش‌ها استفاده کنند.
  • با توجه به محدود بودن عرضه این رمز ارز، روز به روز استخراج آن سخت تر و ارزش آن نیز بیشتر می شود.
  • در ایالات متحده، قانون گذاری برای بیت کوین، به موضوع بحث برانگیزی تبدیل شده است؛ چرا که مجرمان می توانند از آن به صورت غیرقانونی و ناشناس برای پرداخت های خود استفاده کنند.
به همین دلیل ما این شبکه را به عنوان راه‌حل‌های لایه دوم می‌شناسیم. آن‌ها قسمتی از بیت کوین‌ها را به‌صورت بلندمدت سرمایه‌گذاری می‌کنند، در حالی که قسمتی دیگر را هم‌زمان به‌صورت کوتاه مدت (در یک پورتفولیوی دیگر) معامله می‌کنند. نمی‌توان گفت که یکی از راه‌های اختصاص دارایی‌ها درست و دیگری اشتباه است، هر سرمایه‌گذار اشتباه‌های پرخطر و همچنین اهداف متفاوتی دارد. بسیاری به دنبال این هستند که با کمترین هزینه بیت کوین استخراج کنند.