درب های طبقات تمام اتوماتیک آسانسور

در حالیکه در سیستم های ایندایرکت، این اتصال غیرمستقیم است. در این روش با وجود سیم هایی بکسل، به حداقل یک دستگاه پاراشوت نیاز است. برای اجرای این روش لازم است تا در زیر دستگاه یک حفره برای کار گذاشتن جک تامین شود. در برخی موارد به دلایل گوناگون این کار پیچیده و مشکل می شود. به طور کلی نصب آسانسور به این ترتیب است. اما برای فهمیدن قیمت دقیق تعمیر آسانسور لازم است که آسانسور عیب یابی شود. پمپ نیروی لازم برای گردش را از الکتروموتور تامین می کند. یا اینکه زمانی که شخص سرویس کار آسانسور داخل چاه آسانسور است یکی از ساکنان ساختمان شاسی احضار را بزند؟ در واقع اگر مالک ساختمان یا مرکز تجاری یا اداری، بدون ارائه پایان کار و بدون دریافت مجوز اقدام به نصب آسانسور کند، جریمه سنگینی خواهد شد. در این روش یک جک بصورت مستقیم در مرکز زیر کابین مستقر می شود و با عملکرد مستقیم، کابین را جابجا میکند.

در چنین شرایطی اتصالات دچار مشکل شده و مسیر جریان الکتریکی کوتاه تر از حد استاندارد می شود. نیرو در این مدل موتورها مستقیم و بدون دخالت گیربکس به کابین منتقل میشود و برای نرم ترشدن حرکت کابین از مدار الکتریکی و رگلاتور سرعت حرکت موتور کنترل میشود. در این نوع کارگذاری جک، وزنه تعادل بخشی از این نیروی لازم را تامین نموده و بهره وری سیستم افزایش مییابد.در انواع آسانسور هیدرولیک کششی هوپاد لیفت، جرم وزنه تعادل، در حدود دو سوم جرم کابین خالی درنظرگرفته میشود.

یک راهنمای عمومی برای محاسبه پایه جک آسانسور هیدرولیک توسط شرکت هوپاد لیفت تنظیم شده است که می تواند در این خصوص مورد توجه قرار گیرد. سوئیچ های ایمنی (لمینت سوئیچ) که در ابتدا و انتهای مسیر حرکت آسانسور قرار می گیرند از بروز حوادثی مثل سقوط آسانسور جلوگیری می کنند. از طرفی در صورت وجود تعمیرکار در انتهای چاهک آسانسور ، دچار صدمه و آسیب نمی گردد. اجرای حفره جک و اندازه های آن باید مطابق روش های اجرایی ارائه شده از طرف تولیدکننده جک صورت گیرد. آسانسور مدولار باید در خارج از محل ساخته شده و پس از آن به عنوان یک قطعه واحد نصب شود. با توجه به این که نصب و راه اندازی آسانسور، کاری کاملاً تخصصی است، پیشنهاد می شود در این زمینه از افرادی که دارای دانش، تجربه و مهارت کافی می باشند کمک بگیرید.

در این مرحله کارهایی مانند ورق کشی و رابیتس بندی و آجر کشی و کلاف بندی آهن کشی در پشت ستونها و انواع عملیات دیگر با توجه به دستورالعملها انجام گردد. مجموعه آکام شایا البرز این افتخار را دارد که با به کار گیری به روزترین دانش و فنون سرویس و تعمیر آسانسور در کرج و با استفاده از پرسنل با تجربه و متخصص برای تعمیرات آسانسور کششی در کرج و سایر انواع اسانسور در خدمت مشتریان عزیز باشد. پس از برگزاری کلاس های آموزش نصب و تعمیرات آسانسور به هر کارآموز مدرک معتبری ارائه میگردد که این مدرک حاوی ریزعملکرد و میزان نمرات کسب شده کار آموز در تست های عملی کلاس آسانسور می باشد یعنی نمراتی که کارشناس آموزش در هر مرحله از تست های عملی کارآموز برای او در نظر می گیرد در مدرک آنها ذکر میگردد.

قطعات اسانسور

نصب جک در مرکز کابین یکی از ویژگی های اصلی این مدل است که باعث توزیع متقارن بار می شود. سیستم محرکه این نوع آسانسورها به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم دسته بندی می شود. معمولا یک شفت توپر بهعنوان میله پیستون درنظر گرفته میشود که در این نوع سیستم، بهجای فشار، متحمل کشش است. این میتواند زندگی و رفت و آمد را برای ساکنین ساختمان دشوار کند. به طور کلی، بیشتر ساختمان های قدیمی، فاقد آسانسور هستند و با توجه به اینکه درصد بالایی از ساکنان این ساختمان ها افراد سالخورده هستند، رفت و آمد از پله ها برای آنها دشوار است. در این مدل به سیم بکسل، فلکه، پاراشوت و … همچنین وجود سیم های بکسل، فلکه، پاراشوت، قلاب های بکسل و متعلقات وابسته، نصب این مدل را در مقایسه با سیستم های جک مستقیم پیچیده تر میکند.

جک های نوع کششی عملکردی کاملا متفاوت دارند. سه نوع اول آسانسورهای هیدرولیکی جک در زیر، جک در کنار غیرمستقیم و جک در کنار مستقیم هستند. به طور کلی اگر سه نشانه زیر را در آسانسور دیدید پس آسانسور باید تعمیر شود. در حالیکه در جک های تلکسکوپی دو یا سه شفت داخل سیلندر مانند آنتن حرکت می کنند. برای آن دسته از افرادی که پروژه های ساختمان سازی را به تازگی تمام کردهاند، حتماً یک جایگاه ویژه برای نصب آسانسور در نظر گرفته شده که طبق استانداردها روی نقشه ساختمان تنظیم شده است. در طراحی داخلی کابین آسانسور بیمارستان از ضد زنگ استفاده می شود و روشنایی آن در حدی است که موجب آزار و اذیت بیمار نشود. پاراشوت باید در شرایطی که سیم بکسل دچار گسست میشود، مانع سقوط کابین آسانسور شود.

برای اطلاعات فنی بیشتر در این زمینه صفحه جک زیر مستقیم را مشاهده کنید. پس از انتخاب یک آسانسور زیبا برای ساختمان مسکونی، مطابق با سلیقه شخصی و بودجه مالی، نوبت به نصب و راه اندازی آسانسور میرسد. در گام اول سرویس، تعمیر و نگهداری آسانسور یکی از کارشناسان مجرب و فنی شرکت سرویسکاران به محل شما اعزام می شود تا دلیل مشکلات به وجود آمده را شناسایی کند، پس از آن با توجه به بررسی های انجام شده پیش فاکتوری به فرد متقاضی ارائه می شود و در ادامه با تامین و نصب قطعات خرابی که نیاز به تعمیر دارند، این سرویس انجام می شود. در این بخش انواع آسانسور هیدرولیک شامل چهار نوع معروف و نسبتا متداول بطور کامل مورد بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای نصب آسانسور باید مکان نصب را از نظر طول و عرض و عمق گودال روی زمین کنترل کنید که در اندازه های استاندارد قرار داشته باشند.

چنانچه جک در زیر کابین نصب شود که به آن مدل جک مرکزی نیز گفته میشود، لزوما سیستم مستقیم خواهد بود. منظور از کنار کابین، هر یک از وجوه آن است؛ بنابراین پشت کابین را نیز شامل میشود. فرایند نصب آسانسورهای کابین دار نیز می تواند متغیر باشد و به این عوامل بستگی دارد که آیا شما به یک اتاق کنترل جداگانه نیاز دارید، یا قرار است کابین آسانسور پنهان باشد یا خیر و همچنین به مکانی که کابین قرار می گیرد. بنابراین، شفت جک در معرض کمانش قرار نخواهد گرفت. در این مدل ها که جک در مجاورت یکی از وجوه کابین بصورت مستتقیم نصب می شود، طول مسیر جابجایی و کورس جک برابر هستند.

گودال باید حداقل 1.6 متر زیر سطح کف بالابر، عمق داشته باشد. جک آسانسور میتواند در کنار کابین و یا در زیر آن نصب شود. اگر آسانسور دارای سیستم بازرسی حداکثر بار باشد، آن را به راه می اندارد؛ در غیر این صورت اسانسور از اضافه بار روی موتور جلوگیری کرده و در اواسط مسیر متوقف می شود. این به معنای بررسی دقیق و انجام مکالمات دقیق بین مشتری و شرکت آسانسور است. ۱۵- شرکت آسانبر صنعتگر دیار کورش ارائه دهنده خدمات فروش آنلاین قطعات آسانسور در شیراز (فارس) می باشد. ۲۴- شرکت صنعت پژوهان نورین پانیذ ارائه دهنده خدمات فروش آنلاین قطعات آسانسور در زنجان می باشد. شرکت شیندلر با سابقه ای بیش از 135 سال از بزرگترین تولیدکنندگان آسانسور، پله برقی و پیاده روی متحرک در دنیاست. یکی دیگر از مسائل پیش رو، عدم امکان بازرسی بصری از پوسته جک در سرویس های ادواری است.

به طور کلی نصب آسانسور به این ترتیب است. یک قفل مکانیکی و الکتریکی برای درب های طبقات در نظر گرفته می شود تا زمانی که کابین آسانسور در یک طبقه قراردارد، درب طبقات دیگر باز نشود. همانطور که می دانید اگر درب های طبقات نباشند و ممکن است ورودی چاه آسانسور مسدود نبوده و مثل پرتگاه باشد و افراد به داخل چاه آسانسور سقوط کنند و دچار آسیب های جبران ناپذیر شوند. جنس درب آسانسور در طبقات می تواند با توجه به سلیقه افراد متفاوت باشد اما معمولا از فلز با تزئین استیل طرح دار استفاده می شود. آسانسورهای هیدرولیک با جک تلسکوپی در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد که محدودیت ارتفاع در فضای چاه آسانسور یا حفره جک پیش روی طراح آسانسور باشد. انواع آسانسور هیدرولیک با جک در زیر مستقیم، اغلب در طراحی سیستم های خودروبر، باربر و مسافربرهای لوکس و پانورامیک مورد توجه قرار می گیرد. انواع آسانسورهای هیدرولیک با جک کششی رواج کمتری دارند و در کاربردهای خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

این جریان روغن بوسیله پمپ هیدرولیک ایجاد میشود. در برخی از موارد خصوصا آسانسورهایی با طول مسیر بالا، ایجاد حفره جک متناسب امکان پذیر نیست. کوچکترین جرقه توانایی ایجاد حادثه ای را دارد که به هیچ عنوان جبران پذیر نیست. نظر خود را در قسمت کامنت ها برایمان بنویسید. علاوه بر ساختمان های قدیمی در ساختمان های یک تا سه طبقه نیز از آسانسور هیدرولیکی استفاده می شود. در این دسته بندی که بیشتر جنبه کاربردی دارد، انواع آسانسور هیدرولیک بر اساس تعداد، نوع، موقعیت و روش نصب جک تعریف می شوند. سیلندر جک داخل این حفره قرار میگیرد و باید از نظر نفوذ رطوبت ایزوله شود. در طبقه بندی­های مختلفی قرار می­گیرند. به عنوان مثال تصور کنید در ساختمانی ۲۰ طبقه بدون وجود آسانسور بخواهید به آخرین طبقه بروید. بطور مثال اگر ظرفیت کابین آسانسور ۸ نفره باشد (به ازای هر نفر ۷۵ کیلوگرم در نظر بگیریم) در کل ظرفیت کلی کابین ۶۰۰ کیلوگرم خواهد بود که طبیعتا نصف این مقدار برابر با ۳۰۰ کیلوگرم خواهد بود .

این موضوع اهمیت فوق العاده ای دارد چراکه آسانسور را بی نیاز از حفره در زیر یا اورهد بیش از اندازه می کند. در نصب این مدل ها با طول مسیر متوسط یا بلند، نیاز به حفره در زیر جک یا اورهد اضافی وجود دارد که این امر محدودیت اصلی تلقی میشود. در این نوع نصب، یک فلکه روی جک آسانسور فیکس شده و سیم بکسل ها از یک سمت به پایه جک ثابت میشوند. سیم بکسل ها با عبور از شیارهای فلکه از یک سمت دیگر به کارسلینگ بسته میشوند. تراز کردن موتور اسانسور هنگامی که یک موتور الکتریکی به یک وسیله دیگر متصل می شود ، تراز بودن شافت بسیار مهم است.

آسانسورهای تخت بر معمولا برای حمل بیمارانی است که قادر به جابه جایی و یا برخواستن نیستند. در مستقیم برای جا به جایی کابین، جک مستقیما به یوک کابین متصل است و در غیر مستقیم، جک از طریق حرکت سیم بکسل متصل به یوک کابین، موجب جابجایی می شود. طبق فرآیند نصب آسانسور، این گودال یا همان چاه آسانسور باید از طریق بلوک های سیمانی، مقاوم سازی شود. اگر طراحی آسانسور از همان ابتدا به درستی انجام نشود، میتواند منجر به خسارات پرهزینه در مراحل بعدی شود. در اینجا مقصود ما از ساختار جک تعداد مراحل آن است و پیکربندی اجزای آن مورد نظر نیست. مراحل قانونی نصب آسانسور شامل اجرا و رعایت یک سری استانداردهایی است که باعث می شود فرآیند و عملیات نصب آسانسور در هر ساختمان به صورت ایمن و هرچه کاملتر به پایان برسد. یکی از خدمات سرویسکاران ارائه سرویس تعمیر آسانسور در تهران و کرج می باشد و در صورت تمایل متقاضیان می توانند مطابق با برنامه ای منظم و مشخص به صورت ماهیانه و یا هرچند ماه یکبار از این خدمات بهره مند شوند.

این روش عموما با یک جک پنل آسانسور متالیفت شناخته می شود. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند. ایجاد حفره جک در انواع آسانسور هیدرولیک با جک در زیر مستقیم همیشه کار آسانی نیست. بنابراین در شرایطی که طول جک محدودیت ایجاد نکند (اغلب آسانسورهای دو توقف) این مدل راهکاری بسیار موثر است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید راهنمای عمومی نصب جک زیر شرکت هوپاد لیفت را مطالعه کنید. فعالیت گسترده ای داشته و برای بهبود سطح کیفی خدمات کوشا می باشد. شرکت Thyssen آن را خریداری کرد و منجر به ادغام ThyssenDoverشد.اینن شرکت امروزه همچنان با عنوان Rotary Lifts مشغول فعالیت است.دفتر مرکزی این شرکت در ممفیس ایالات متحده قرار دارد که نیروی کار آن بیش از 26000 کارمند است. آسانسور های خانگی که با برق تک فاز کار میکنند.

تعمیر اسانسور

آسانسورهای هیدرولیکی با استفاده از جک هیدرولیک و پاوریونیت و بواسطه جریان روغن حرکت میکنند. بنابراین همانطور که عنوان شد، انواع آسانسور هیدرولیک بر اساس تفاوت هایی که میان انواع جک و پاوریونیت وجود دارد دسته بندی میشوند. آسانسورهای با عملکرد هیدرولیکی، انواعی از آسانسور هستند که با جک و پاوریونیت هیدرولیک عمل می کنند. پیش از بررسی انواع آسانسور هیدرولیکی، لازم است شرح خلاصه ای درباره این نوع آسانسور داده شود. بر این اساس باید در نظر داشت که جک های تلسکوپی از نظر قیمت در مقایسه با جک خهای تک مرحله ای بسیار گران قیمت تر میباشند. مضافا اینکه تعمیرکاران نا وارد نه تنها عیوب را نمی توانند بر طرف کنند بلکه باعث مشکلات عدیده تری می شوند و هزینه تعمیر را بالاتر می برند. بر خلاف دستگاه های قبلی ، این نوع آسانسور برای حمل مسافر طراحی نشده است و معمولا از آن برای حمل کالا استفاده می کنند.

انواع اسانسور