زعفران؛ یک نسخه طلایی برای درمان انواع بیماری ها-دکتر سافران

زعفران همواره در بین ما ایرانی ها از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده، طعم و عطر دلنشین آن همواره یاد آور غذاهای اصیل ایرانی بوده است. همان‌طور که گفتیم زعفران طبعی گرم و خشک دارد و به همین دلیل مصرف آن به افرادی که دارای مزاج سرد و تر هستند توصیه می‌شود. این افراد می‌توانند با مصرف زعفران به تقویت قوای جنسی خود بپردازند. از دیدگاه طب سنتی زعفران تمایل و نفوذ مواد غذایی و داروها را به قلب بالا میبرد.

همچنین زعفران به عنوان یک داروی پیشگیرانه جدید برای بیماری‌های قلبی ایسکمیک وایسکمی کلیه کاربرد دارد. بر اساس مطالعات فارماکولوژی انجام شده، مشخص شد که عصاره آبی الکلی زعفران اثر مهاری بر کانال‌های کلسیم قلب دارد و باعث کاهش ضربان قلب و کاهش انقباض آن می‌شود. ترکیبات شیمیایی متنوعی در زعفران وجود دارد که در بروز خواص زعفران موثر هستند. و به همین دلیل به عنوان یک چاشنی جهت بهتر کردن طعم و عطر و رنگ غذا کاربرد دارد.

مانند بسیاری از بایدها و نبایدهای بارداری، به نظر می رسد که سه ماهه اول مهم ترین است. امروزه تاثیر هدیه تبلیغاتی اصولی حتی بیشتر از بیلبوردهای اتوبان برآورد شده است. ، شما و کسب وکار تان را میتواند از فرش به عرش برساندو کاری کند که دیگر احتیاجی به آزمون وخطا در تبلیغات گران قیمت و بی فایده نداشته باشید. زمانی که زعفرانی با قیمتی ارزان تر خریداری می کنید نباید انتظار داشته باشید زعفرانی خوب و با کیفیت دریافت کنید .چه بسا زعفرانی تقلبی یا بی کیفیت را با حیله ارزان تر بودن به شما بفروشند که حتی ارزش قیمتی که می پردازید را ندارد. زعفران نگین به زعفرانی گفته می شود که هنگام پاک کردن آن دقت و وقت بسیار زیادی صرف شده تا بتوانند قسمت انتهای پرچم که منتهی به کلاله سه شاخه است دقیقا از قسمت سه شاخه شدن برش دهند.

بعد از آبیاری اول و قبل از گلدهی مزرعه باید زمین را سله شکنی کرد، به طوری که پیازچه ها صدمه نبینند بهترین وسیله برای سله شکنی کج بیل، بیل شیاردار، گاوآهن ایرانی و یا کولتیواتور با تیغه های افقی می باشد. این کار باعث می شود که گلها به آسانی از خاک خارج شوند و کود حیوانی با خاک مخلوط شود و علفهای هرز را که تازه روییده اند از بین بروند. توجه کنید که نمونه های متفاوت از بخش های مختلف زمین راحتما چک کنید. کسب درآمد مناسب از کشت زعفران نیازمند این است که در تمامی مراحل بعد از کاشت شاملابیاری زعفران، مبارزه با علف هرز، کود مناسب، محلول پاشی و برداشت به درستی عمل کنید.

خرید و قیمت کود مخصوص زعفران ترب-دکتر سافران

ترکیبات معدنی و آلی به خصوص کلسیمی که در زعفران وجود دارد واسه تقویت استخوان ها و استحکام بخشیدن به استخوان مفیده. می‌توانید برای بهبود زخم و سوختگی های خود از مرهم زعفران به صورت موضعی استفاده کنین و نتیجه شگفت انگیز کاربرد زعفران را بر روی بخش هایی که دچار سوختگی یا زخمی شدن ببینین. توی تحقیقاتی که کردن متوجه شدن کسانی که از زعفران استفاده می کنین شادترن، خواب آنها کیفیت بهتری داره و حس رضایت از زندگی رو دارن و به این ترتیب کمتر مبتلا به افسردگی میشن. تو وبسایت کشمون می‌تونین با کشاورزهای منتخب زعفرانکار قائنات آشنا شده و پس از بررسی کیفیت زعفرانشون، از خود کشاورز خرید کنین. زعفران به طور خاص می‌تونه از ابتلا به سرطان یا گسترش سرطان تو بدن، جلوگیری بکنه.

خواص و مضرات زعفران

قسمت مورد استفاده گیاه زعفران کلاله نارنجی رنگ گل آن می باشد. تکثير زعفران منحصرا توسط غده زير زمينی بنه (کورم) متداول است. در حالی که هدف مکمل ها هرگز نباید درمان، درمان یا پیشگیری از هر بیماری از جمله افسردگی باشد، این تحقیق از استفاده تاریخی زعفران در فرهنگ ها به عنوان یک تقویت کننده خلق و خوی قوی حمایت می کند. استفاده از مکمل های زعفران در کوتاه مدت برای اکثر افراد بی خطر به نظر می رسد. آنها ممکن است عوارض جانبی مانند اضطراب، تغییرات اشتها، ناراحتی معده، خواب آلودگی و سردرد ایجاد کنند.

برای مثال فرض کنید محیط گلخانه شما برای این کار، سه‌هزار مترمربع است اما می‌توان از آن به اندازه ده‌هزار مترمربع استفاده کرد. با استفاده از روش هیدروپونیک، می‌توان بیشتر از یک بار زعفران در سال برداشت کرد؛ از هر هکتار، حداقل ١٠ الی ١٢ کیلوگرم زعفران به‌دست خواهد آمد. خوب است بدانید که این روش فقط برای کشت زعفران به‌کار نمی‌رود؛ می‌توان از آن برای پرورش انواع سبزی هم استفاده کرد با استفاده از این روش، دیگر برای کشت سبزیجات گلخانه‌ای نیاز به تهیه گلدان‌های ویژه ندارید. توجه داشته باشید گیاه به هیچ‌عنوان نبايد با آب تماس مستقیم داشته باشد؛ در روش آیروپونیک، گیاه تمام مواد غذایی را از طريق رطوبت محیط تهیه می‌کند. اگر بین آب و گیاه رابطه مستقیم برقرار شود، ممکن است مشکلاتی مانند پوسیدگی پیاز و انتقال بیماری به وجود بیاید. در روش آیروپونیک، کشاورز مجبور نیست که از فضای افقی برای کاشت استفاده کند‌؛ چون می‌تواند در گلخانه آیروپونیک، به صورت عمودی گیاهان زعفران را با کمی فاصله کنار هم قرار دهد.

طبق تحقیقات میدانی ما ، کسب و کار هایی که از صنایع دستی ایرانی در بسته بندی فاخر به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کرده اند ، نتایج غیرقابل باوری گرفته اند و فروش شان به طرز عجیبی افزایش یافته است . که آمار آن را میتوانید به صورت حضوری از کارشناسان زبرجد بخواهید. در گروه زبرجد مجموعه‌ای از افراد کارآفرین، متخصص، باتجربه و توانمند گرد هم آمده‌اند تا با حذف واسطه ها و ایجاد اشتغال برای جوانان، محصولات صنایع دستی اصیل و با‌کیفیت را با قیمتی مناسب به دست دوست‌داران هنر ایرانی برسانند. مجموعه زبرجد در واقع بستری برای حمایت و معرفی آثار هنرمندان ایرانی و حلقه اتصال تولید و مصرف است.

درسته که کشت زعفران در خراسان رضوی قدمت زیادی داره، اما از اونجایی که شغلی سودآوره، جوان های زیادی در سال های اخیر به زراعت طلای سرخ علاقه مند شده و در تلاش برای پرورش زعفران به روش های نوین هستن. در بعضی مناطق کوهستانی استان خراسان رضوی روند کاشت زعفران به دلیل دمای پایین محیط در زمستان مختل میشه. چرا که گیاه زعفران در حدود 3 الی 5 بار در سال در مناطق سردسیر دچار یخ زدگی میشه.

نوکاریز | آب و هوای مناسب جهت کاشت زعفران :

نتیجه نشان داد که کاربرد دارویی زعفران در این زمینه از سایر داروهای افسردگی موثرتر واقع شده است. هم‌چنین نتایج مشابهی در تجویز زعفران به بیماران دارای اسکیزوفرنی مشاهده شد. طی این آزمایش به ۶۱ بیمار مبتلا به اسکیزوفرنی به مدت ۱۲ هفته عصاره‌ی زعفران داده شد و نتایج کاربرد دارویی زعفران در بهبود علائم این بیماران تکرار شد. بیشترین مصرف زعفران بخاطر عطر و رنگ خوب آن در غذا و خوراکی هاست و کم پیش می آید به خواص درمانی زعفران اهمیت بدهند. این کوتاهی بدون شک بخاطر داشتن اطلاعات کم از فواید زعفران است .خواص زعفران از عوارض زعفران بسیار بیشتر است (اگر زعفران را از حد معمول بیشتر مصرف کنید ممکن است دچار مسمویت شوید). به شما قول میدهم بعد از خواندن این مقاله تصمیم به خرید زعفران بگیرید و بصورت مداوم از زعفران استفاده کنید.

 • داروخانه آنلاین داروپلاس، با گستره‌ای از محصولات آرایشی، بهداشتی و مکمل ها برای تمام اقشار جامعه و هر رده‌ی سنی، برای کاربران خود تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی را ایجاد کرده.
 • به گفته کارشناسان علم پزشکی، بهترین راه برای جلوگیری از رشد سرطان در هر فرد، استفاده از مواد طبیعی یا مصنوعی است تا مانع رشد آن در بدن انسان شود.
 • این ادویه غنی از کاروتنوئید می‌باشد که اعتقاد بر این است که این ترکیب باعث بهبود ایمنی بدن می‌شود.

زعفران؛ یک نسخه طلایی برای درمان انواع بیماری ها-دکتر سافران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز آموزش مجازی پارس محفوظ است. گل و نگهداری از آن، بسیارلذت بخش می باشد چرا که گیاهان آرامش و سلامتی را به ما هدیه می کنند. گل فروشی آنلاین منتخب در کنارتان هست تا به زندگي تان سبزي و طراوت بيافزاييد. گل فروشی آنلاین و فروشگاه اینترنتی گل منتخب خرید اینترنتی گل، انواع کاکتوس و ساکولنت، گیاهان آپارتمانی و فضای آزاد، انواع گلدان ها و محصولات کشاورزي و … محصولات فوق را می توانید از طریق سایت و یا تلگرام ما سفارش داده و در زمان و مکان مشخص دریافت کنید. بازار گل منتخب شروعی نو برای خرسندی بیشتر شما مشتریان عزیز است.

جامع ترین دوره آموزشی کشت زعفران در خاک

بازدید وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از یک شرکت بسته بندی و فرآوری … زعفران – فراوری و بسته بندی – کار دوم پولساز شما – مديريت آسان – simple … کشت زعفران اسپانیا – زعفران اسپانیا غول خرده فروشی زعفران است و در سال های اخیر اسپانیا بیشترین سهم از ارزش افزوده بازار زعفران را از آن خود کرده است.

مصارف صنعتی زعفران.

کاشت زعفران در ایران به سه هزار سال پیش برمی‌گردد و تاریخچه زعفران به ما می‌گوید که از دوران مادها در ایران زعفران کشت شده است. 11 – مبارزه با جوندگان بخصوص انواع موش از اهمیت زیادی برخوردار است هرگونه سهل انگاری در این خصوص باعث از بین رفتن محصول و استقرار موشها در زمین می گردد. باید توجه داشت که بعد از وجین یک نوبت آبیاری به تاخیر بیفتد تا علف های هرز از بین رفته و مجددا سبز نشوند. بنابراین جهت رشد و نمو مناسب گیاه و تولید محصول مرغوب و مطلوب زمین های حاصلخیز و زهکشی شده بدون درخت با خاک(لومی، لیمونی، رسی و شنی) و آهک دار که PH آن بین 7-8 باشد بر زمین های شور، فقیر و مرطوب، اسیدی ترجیح داد.

قیمت خرید زعفران نگین از نمونه های دیگر بالاتر است و کیفیت بهتری دارد. انواع زعفران از بالاترین کیفیت تا پایین ترین کیفیت را می توان به زعفران سوپر نگین، زعفران شبه نگین، زعفران نگین، زعفران سرگل، زعفران پوشال، زعفران دسته و ریشه زعفران دسته بندی کرد. زعفران به تقویت یادگیری و حافظه، کاهش فشارخون، کاهش چربی خون، درمان آسم، جلوگیری از نفخ شکم درمان تشنج و درد دندان تأثیرگذار می‌باشد.

زعفران که لقب ادویه طلایی را به خود اختصاص داده است تاریخچه ۳هزار ساله دارویی دارد. این ادویه بومی کشورهای اروپایی و آسیایی است و اغلب در اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، یونان، ایران، چین و هند یافت می شود. در این مطلب به نقل از «ehow» هم به خواص و هم به مضرات زعفران اشاره می کنیم. از چای زعفران، چای نارون لغزنده و مقدار کمی روغن زیتون به عنوان بخشی از رژیم غذایی برای درمان پسوریازیس استفاده می‌شود. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای زعفران می‌توانند خطر بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش دهند. در گذشته، این ادویه گران‌بها، با نام زرپران (گلی که پرهایش شبیه زر است) شناخته می‌شد.

کاربردهای زعفران در عصر حاضر:

اینکه در ابتدای توضیحات تمامی موارد بالا از کلمات احتمالی استفاده شده است بدین معنا نیست که زعفران در بهبود و اثربخشی این موارد خاصیتی ندارد بلکه تنها به دلیل نبود یک پشتوانه علمی محکم، نمی‌توان آن‌ها را با صراحت بیان کرد. همچنین در مورد عملکرد و کارایی ورزشی طبق پاره‌ای از رویدادهای اولیه بیان می‌شود که مصرف یک ماده شیمیایی از زعفران به نام کروستین ممکن است باعث کاهش خستگی در مردان در حین ورزش کردن شود. برخی تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف خوراکی محصول زعفران خاص (IMPIRAN، ایران) که از برند کشور خودمان است به مدت بیست‌ودو هفته ممکن است علائم بیماری آلزایمر و همچنین داروی تجویزی دونپزیل را بهبود ببخشد. برای خرید زعفران می توانید با واحد فروش ما تماس بگیرید.

برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم. مجوز های مورد نیاز و کشورهای هدف صادراتی ذکر شده است. اگر زعفران تحت شرایط استاندارد خشک شود و رطوبت ان به مقدار مناسبی کاهش پیدا کند، امکان جابجایی و انبار ننمودن آن وجود دارد. در این زمینه توصیه میکنیم از مشاوران تخصصی مشورت بگیرید.

یکی از مهمترین فواید و خواص دارویی زعفرون , نشاط آور بودن آن است. این کار را به طور منظم به مدت یک ماه انجام دهید تا نتیجه دلخواه حاصل شود. خوردن تنقلات، یک عادت شایع در بین افراد است که آنها را در معرض خطر اضافه وزن ناخواسته قرار می دهد. بر اساس تحقیقات، زعفران ، با کنترل اشتها، از خوردن میان وعده های متعدد توسط شما جلوگیری می نماید. شما می‌توانید با کنترل میزان قندخون، انسولین و گلوکز، از ایجاد زمینه برای دیابت نوع دوم جلوگیری کرده یا اگر از این بیماری رنج می‌برید، علائم آن را کنترل نمایید.

خواص و فوائد زعفران ایران

چای زعفران ادرارآور بوده و حتی گاز معده را برطرف می کند و آرامبخش و ضد تشنج است. از ضماد زعفران هم برای درمان بیماری نقرس و درمان درد مفاصل استفاده می کنند. زعفران گیاهی است که ازنظر مزاج شناسان دارای طبع گرم و خشک می‌باشد و به همین علت کاربرد بالینی و درمانی زیادی دارد. همان‌طور که می‌دانیم اساس ارکان دارای عناصر اربعه می‌باشد و بر طبق منابع طب سنتی ازلحاظ درجه گرمی در رتبه دوم و ازنظر خشکی در مرتبه یک واقع‌شده است.

زعفران و خاصیت آن ور روش شناخت تقلبی آن بر مبنای طب سنتی

این مسئله باعث کاهش شدید میزان ماده آلی در خاک های زیر کشت زعفران می شود. بررسی کاهش مواد آلی در خاک های زیر کشت زعفران نشان می دهد با روند موجود و کاهش هرچه بیشتر ماده آلی خاک های زیر کشت زعفران، زراعت آن با مخاطرات جدی مواجه خواهد شد. خوشبختانه با افزایش آگاهی کشاورزان، مصرف کود های آلی در مزارع زعفران رو به افزایش گذاشته است. حدودا از اوایل اسفند ماه به بعد، فعالیت ریشه زعفران محدود می‌شود چرا که ریشه زعفران روی پیاز مادری قرار دارد. در این زمان پیاز مادری تقریبا تخلیه شده است و جذب موثری از طریق ریشه اتفاق نمی‌افتد.

 • به طور معمول این روش را بعد از اتمام یخ‌بندان زمستانی انجام می‌دهند که در آن زمان به‌واسطه استفاده از کودهای حاوی ریز مغذی‌ها و همین‌طور اسیدآمینه، افزایش باروری گیاه زعفران انجام می‌شود.
 • در تحقیقات مشخص شد که 67٪ از تغییرات عملکرد به کودهای حیوانی و کودهای فسفر بستگی دارد.
 • علاوه بر این، محتوای مواد مغذی آنها در منطقه متفاوت است و به نوع دام و سیستم مدیریت مزرعه بستگی دارد.
 • هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست.
 • محلول پاشی پس از پایان یخبندان زمستان استفاده کودهای ریز مغذی واسیدهای امینه وکودهای کامل پتاس فسفر بالا انجام میشود.
 • گیاه زعفران بعد از گل‌دهی به مدت تقریبی ۸ الی ۱۰ ماه توان تولید شاخه و برگ‌های بسیار زیادی را دارد که همین امر نیاز به مواد مغذی لازم در گیاه را تأیید می‌کند.

زعفران به‌عنوان گران‌بهاترین محصول کشاورزی و دارویی جهان جایگاهی ویژه در بین محصولات صنعتی و صادراتی ایران دارد. زعفران از نظر طب سنتی دارای طبیعت گرم و خشک است و مهم‌ترین خاصیت آن در درمان افسردگی می‌باشد. در این کتاب مراحل کاشت، پرورش و فرآوری زعفران و نیز چگونگی تجارت این محصول و قوانین صادرات زعفران شرح داده می‌شود. زعفران یکی از زراعت های مهم کشاورزان ایران است که در گذشته، بیشتر در حاشیه کویر کاشت می شد ولی اکنون سعی می شود به علت ارزش بالای این محصول در سراسر ایران کاشته شود. این محصول به دلیل ارزش اقتصادی زیاد و به دلیل نداشتن مخارج کاشت هر ساله، در صورتیکه خوب از آن مراقبت شود و اصول به زراعی آن رعایت شود سود سرشاری نصیب کشاورزان و زارعین می کند.

باید دانست که مصرف بیش از ۵ گرم زعفران در یک وعده غذایی موجب کاهش ضربان قلب، سرگیجه، استفراغ، بی‌حالی، زردی پوست و دیگر عوارض خطرناک را به همراه دارد که گاهی منجر به مرگ انسان می‌شود. از چای زعفران برای پاک‌سازی کلیه و مثانه استفاده می‌کنند. آرام‌بخش و ضد تشنج می‌باشد همچنین مدر و برطرف‌کننده گاز معده می‌باشد برای روشن شدن پوست به‌عنوان ماسک از آن استفاده می‌شود. خونریزی بعد از زایمان را از بین می‌برد و به تقویت قوای جنسی کمک می‌کند.

آلت جسی مردانه که پوسته پوسته شده را با نگاهی به طب سنتی درمان کنیم

با توجه به سابقه ای که در حوزه تبلیغات داریم، با بیش از ۵۰۰ کسب وکار در تماس هستیم و به بیش از ۱۰۰۰ مدیر روابط عمومی شرکت ها مشاوره داده ایم . مسئله ای که بسیاری از مدیران از آن به عنوان دغدغه یاد میکنند، انتخاب هدیه تبلیغاتی مناسب است. ایران با تولید سالانه ۳۳۰ تن و صادرات زعفران به اروپا و دیگر نقاط دنیا به اندازه ۲۸۰ تن از این محصول بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادر کننده زعفران در دنیا است(آمار سال ۱۳۹۸). استان‌های خراسان رضوی و جنوبی با سهمی ۸۵ درصدی بیشترین سهم در تولید زعفران ایران را دارند. صادرات زعفران به اروپا از جمله صادرات اساسی کشور محسوب می شود.

در این کشور پزشکان مجاز به تجویز این دارو برای درمان بیماران مبتلا هستند. “زعفران مرغزار” سال ۲۰۱۰ عنوان “گیاه سمی سال” را به خود اختصاص داد. معرفی انواع پسته پسته در انواع مختلفی در ایران کشت می شود و به صورت گسترده به کشور های دیگر صادر می شود. در این جا انواع پسته را از بالاترین کیفیت تا پایین تر کیفیت دسته بندی و معرفی کرده ایم.

خواص زعفران برای اسپرم مردان

زعفران دارای خواص ضد عفونی‌کنندگی و تسکین‌دهنده است به همین دلیل برای نوزادان شیرخوار و در حال دندان درآوردن مفید است و همچنین می‌تواند الگوی خواب را بهبود آموزش راه اندازی کسب و کار در حوزه ی زعفران بخشد. زعفران در مناطقی که به صورت بومی کاشته می‌شود، توسط ساکنین به عنوان خواب‌آور طبیعی و آرامش‌بخش دستگاه عصبی استفاده می‌شود و قادر است سلول‌های عصبی برانگیخته شده را که موجب درد می‌شوند، آرام کند. به سبب ویژگی های منحصر بفرد زعفران، از آن در صنایع مختلف می توان استفاده نمود. امروزه رنگهای طبیعی به سبب ایمنی مصرف کننده و فقدان تاثیرات منفی بر سلامت بدن طرفداران زیادی در سراسر جهان دارند.

مصرف کود برای زعفران قبل از کاشت که به کودهای پایه معروف است، برای فراهمی عناصر غذایی در خاک بسیار مناسب خواهد بود. این کودها می‌تواند شامل کودهای دارای پتاسیم، فسفر و گوگرد باشد. کود پتاسیم مثل سولفات پتاسیم گرانول و کود فسفر مثل کود سوپرفسفات تریپل ( کود سیاه یا کود ریشه ) و یا دی‌آمونیوم فسفات برای مصرف می‌تواند مناسب باشد.

برخی مطالعات نشان داده که بهترین زمان کاشت و انتقال پیاز زعفران به مزارع جدید خرداد ماه می باشد، این درحالی است که در خراسان،کشت زعفران غالباً در بازه زمانی اوایل مرداد ماه تا اوایل مهر ماه انجام می شود. جابجایی پیازها در زمان نامناسب باعث لطمه به فرایند گل دهی و در نتیجه کم شدن محصول سال اول در مزارع زعفران می شود. نکته مهم دیگر این است که پس از برداشت پیازها از زمین نباید به صورت طولانی مدت آنها را نگهداری نمود، زیرا رطوبت آن ها از دست خواهد رفت.

مناسب ترین زمان مصرف کود اوره در زراعت زعفران

یکی از نکاتی که با رعایت کردن آن می‌توانید فرایند برداشت زعفران را راحت‌تر کنید این است که آبیاری را به صورت مقطعی و با فواصل زمانی چند روزه انجام دهید. به این صورت که اگر مزرعه شما بزرگ است در زمان آبیاری ابتدا یک بخش از مزرعه را آبیاری کنید سپس پس از چند روز بخش دیگر را آبیاری کنید. شما 7 سال زعفران برداشت می کنید و این می تواند برای شما بسیار ارزشمند باشد.

آموزش جامع کاشت زعفران: تمامی مراحل از صفر تا صد ماه چین-دکتر سافران

جوجه تیغی پیازهای زعفران را از خاک در آورده و می خورد و پوسته پیازها را رها می کند. موش می تواند از طریق خوردن برگ ها و پیاز زعفران موجب از بین رفتن این گیاه می شود. کود مخصوص انگور انگور از جمله میوه هاییه که از دیرباز مورد توجه ایرانیان بوده و به طوری که منشأ این میوه خوش … در ادامه برای راحتی شما جدولی برای تغذیه زعفران تهیه کردیم.

فواید محلول پاشی زعفران

کاربرد دارویی زعفران در بهبود وضعیت بینایی افراد نتیجه‌ای معتبر است. در یک آزمایش که به تازگی انجام شده، به ۱۰۰ بیمار مبتلا به دژنراسیون ماکولای مرتبط به سن، به مدت ۳ ماه روزانه ۲۰ میلی گرم زعفران داده شد. در بررسی‌های به عمل آمده مشاهده شد که زعفران توانسته تاثیر مثبتی بر بهبود بینایی این افراد داشته باشد. بسیاری از خواص درمانی زعفران از مولکول کروسین در ترکیب این ادویه می باشد.

خواص زعفران اصل، با 16 خاصیت مهم زعفران آشنا شوید ماه چین-دکتر سافران

طبع زعفران گرم و خشک است و بیشتر به صورت های مختلف از جمله پودر زعفران و انواع دیگر برای تهیه ی سوپ ها و نوشیدنی های گرم استفاده می شود. این گیاه معمولا در پاییز رشد می کند و در اندازه های 25 تا 30 میلی متر یافت می شو د که در پاییز جلوه خاصی به زمین های و دشت های کشاورزی می بخشد. خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی زعفران، رشد سلول‌های پوستی را افزایش می‌دهد؛ این ویژگی زعفران، خطر ابتلا به عوارضی از جمله عفونت‌های پوستی و اسکار را کاهش می‌دهد.

 • کلسترول بد موجود در بدن انسان ،مشکلات زیادی در بدن انسان از جمله بیماری قلبی و دیابت را ایجاد می کند که به عنوان عامل اصلی مرگ و میر در جهان به شمار می آید.
 • برای مشکلات قاعدگی، در سه روز اول قاعدگی روزی سه مرتبه از مخلوط ۵۰۰ میلی گرمی زعفران، تخم کرفس و بادیان رومی استفاده کنید.
 • زعفران را میتونین همراه با تهیه شیر زعفران مصرف کنین یا باهاش چای زعفرونی درست کنین.
 • بر اساس نتایج این بررسی بنظر می رسد که استفاده از زعفران، از بروز توالی های ژنی سرطان زا جلوگیری می كند و در ترمیم مولكول های دی ان ای آسیب دیده تاثیر بسزایی دارد.

پس گیاه زعفران برای تغذیه عناصر ضروری و رشد در اسفند و فروردین ماه فقط از طریق جذب برگ تکی اقدام می کند. کود پایه آلی مخصوص زعفران در کیسه های سه لایه صادراتی یا کیسه های عادی و حجم 25 کیلوگرم بسته بندی می شود و آماده بارگیری و توزیع در سراسر کشور می باشد. کود زعفران و برنامه کوددهی منظم راهی موثر برای افزایش محصول با کیفیت است. کشت زعفران با روش هایی مثل کشت سنتی، کشت گلخانه ای و کشت در گلدان انجام می‌شود. متداول ترین روش کاشت آن روش سنتی و خاکی است که در ایران هم کشاورزان از این روش بیشتر استفاده می‌کنند. این مطلب (یعنی محلول پاشی علف زعفران) خصوصا در هنگامی که ما تنها یک بار پس از گلدهی اقدام به آبیاری زعفران می کنیم اهمیت بیشتری می یابد.

دوره کشت و فراوری زعفران آموزش مجازی پارس نمایندگی خراسان-دکتر سافران

جهت افزایش گلدهی زعفران کودهای مختلفی هستند که تأثیر خوبی دارند . تاثیرگذاری کود دادمی به عموامل مختلفی از جمله هوادهی بهترخاک، ظرفیت بهتر نگه داشتن آب و تعادل مناسب بین مواد مغذی موجود در محلول خاک بستگی دارد. در مقدمه این نشریه اشاره شد که پیاز زعفران از نیمه اردیبهشت به بعد پس از زرد شدن و خشکیدن برگ ها به خواب می رود و تا اوایل تیرماه در خواب کامل و حقیقی به سر می برد. بنابراین در طی این مدت که هوا نیز آن چنان گرم نشده، بهترین موقع کندن پیاز از مزرعه قبلی و انتقال و کشت آن در مزرعه جدید است.

روش های خشک کردن زعفران:

در مجموع این اتفاقات موجب کاهش خطر سکته قلبی و کاهش مشکلات عروقی در بدن می شه. توی تحقیقاتی که کردن متوجه شدن کسانی که از زعفران استفاده می کنین شادترن، خواب آنها کیفیت بهتری داره و حس رضایت از زندگی رو دارن و به این ترتیب کمتر مبتلا به افسردگی میشن. میدونستین یکی از شایع ترین علت های نابینایی در پیری بیماری تخریب ماکولای چشم هست. اما بیشتر مردم بخاطر گران قیمتیه زعفران از موادی مانند زعفران استفاده می کنند. پرفسور تردیف معتقد است که با استفاده ا ز داروهای کلشی‌سین می‌توان به طرز چشم‌گیری بر سلامت عمومی تأثیر گذاشت و از بروز عوارض ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در میلیون‌ها بیمار جلوگیری کرد.

فواید زعفران برای زنان باردار: بهبود دهنده عارضه‌های دوران بارداری

کشاورزی ارگانیک یک نظام جامع تولید است که به جنبه های کمی و کیفی تولیدات کشاورزی در تمامی مراحل چرخه تولید از مزرعه تا سفره و نیز به مسایلی مانند عدالت، روابط اجتماعی، سلامت خاک و حقوق جانداران (کوچک و بزرگ) مرتبط با تولید توجه می کند. در این مقاله، برای هر یک از مراحل فرآوری بر اساس استاندارد فدراسیون بین المللی جنبش کشاورزی ارگانیک، دستورالعمل هایی ارائه شده است. رعایت این دستورالعمل ها کمک خواهد کرد تا در کنار حفظ و بهبود کمیت و کیفیت محصول، سایر اهداف و قواعد مرتبط با کشاورزی ارگانیک نیز تامین شود. بسته بندی زعفران در تمام طول سال می تواند انجام شود.استان‌های تولیدکننده زعفران به‌طور معمول در زمینه بسته‌بندی زعفران نیز فعال هستند.

سه دلیل اصلی برای انتخاب دوره ی آموزشی کشت زعفران دهکده موفقیت :

بر اساس تحقیقات مرکز دانشگاهی ایتالیا زعفران در تنظیم کارکرد سلولهای بینایی موثر است و سلولهای بینایی را در مقابل آسیب ها محافظت می کند و از پیشرفت بیماریهای چشم جلوگیری می کند و موجب احیای سلول های آسیب دیده چشم می شود. زعفران در درمان اختلالات لکه زرد شبکیه که در سنین سالخوردگی ایجاد می شود موثر است. مصرف زعفران در رژیم غذایی از پیشرفت بیماری های ژنتیک چشم جلوگیری می کند و به همین علت مصرف متعادل آن به سالخوردگان و افراد مبتلا به بیماری های چشم توصیه می شود.

دمنوش زعفران تجارب طب سنتی و اسلامی حسین معارفی-دکتر سافران

در این مطلب سعی بر این بود تا خواص زعفران در طب سنتی و سوال هایی که ممکن است در این زمینه در ذهن شما شکل بگیرد را پاسخ دهیم.امیدواریم توانسته باشیم . همچنین به شما پیشنهاد میکنیم در قسمت مقالات زعفرانی مطلب خواص دارویی زعفران را مطالعه بفرمایید.چنانچه هنوز سوالی باقی مانده آن را از قسمت نظرات برای ما ارسال نمایید. از دیدگاه طب سنتی ایرانی مضر کلیه و کاهش دهنده اشتها است. در طب سنتی زعفران به عنوان آرام بخش، مسکن، ضداسپاسم و مقوی معده مصرف می‌شود .

 • در زعفران نگین فر خوردگی و خمیدگی رشته های زعفران وجود ندارد و سرشاخه ها به صورت جدا از هم و کاملاً قرمز هستند.
 • بنابراین زعفران با کنترل کردن و تاثیر گذاشتن روی آن، می‌تواند به کاهش این اختلالات کمک کند.
 • زعفران به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان، حاوی ماده کیورکیومین است.
 • انواع زعفران از بالاترین کیفیت تا پایین ترین کیفیت را می توان به زعفران سوپر نگین، زعفران شبه نگین، زعفران نگین، زعفران سرگل، زعفران پوشال، زعفران دسته و ریشه زعفران دسته بندی کرد.

بنابراین عملیات مرحله کاشت منحصرا در سال اول انجام می گیرد و طی سال های بعد تنها عملیات مربوط به مراحل داشت و برداشت اجرا می شود. در نتیجه مرحله کاشت زعفران در سال اول از اهمیت خاصی برخوردار است. این مرحله بدترین زمان جابجایی و کاشت پیاز زعفران و احداث مزارع جدید است. زیرا به تشکیل گل در داخل جوانه صدمه می زند و گل آوری بسیاری از پیازها را در همان سال اول از بین می برد و این بلایی است که اکثر زعفران کاران سنتی به آن گرفتار هستند و باید آن را تغییر دهند. این گیاه یک محدوده حرارتی بین 15 – درجه سانتی گراد در زمستان تا 40 درجه در تابستان را تحمل می کند. زعفران هر چند که در انواع خاک ها اعم از سبک و شنی و یا رسی و سنگین قابل کشت می باشد ولی بهترین رشد و عملکرد را در خاک های هوموس دار با بافت متوسط لومی دارد.

رشته کاردانی فنی باغبانی-تولید و فراوری زعفران یکی از رشته های گروه کشاورزی دانشگاه علمی و کاربردی است. در دوره آموزش دهکده موفقیت از یکی از مهمترین اقدامات برای کشت زعفران که آماده سازی زمین می باشد. در این مرحله کارشناسان ما به شما کمک می‌کنند تا از مزرعه خود آزمایش خاک تهیه کنید؛ بافت خاک و مقدار عناصر موجود در آن بررسی شده و بر طبق آن برنامه کودی مناسب برای کود دهی پایه تهیه می شود. با همکاران ما در بخش بازرگانی سامانه میدون تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را به شما داشته باشند.

با وجود تمام این پتانسیل‌های بالقوه، تاکنون به مسئله برگزاری تورهای زعفران آنطور که باید و شاید توجه نشده است و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم برنامه‌ای مشخص برای استفاده از این پتانسیل ارائه نکرده است. توجه داشته باشید که برگزاری تورهای زعفران می‌تواند به توسعه اقاماتگاه‌های بومگردی در روستا‌ها کمکی ویژه کند و فرصتی برای فروش صنایع دستی و کسب درآمد در جوامع روستایی فراهم آورد. از آنجایی که در مطالعات علمی تاثیر قطعی در مورد عوارض مصرف زیاد زعفران در زنان شیرده مشاهده نشده است، اظهار نظر در مورد خوب یا مضر بودن زعفران در دوران شیردهی مشکل است.

کتاب‌های مرتبط با کتاب آپوکاروتنوئیدهای زعفران: از بیوسنتز تا خواص درمانی

اما چیزی که مشخص میباشد و بارها مورد تحقیق و آزمایش قرار گرفته، مضر بودن تدریجی اضطراب برای سلامتی افراد است. برای مبارزه و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های پیشرفته استرس، مصرف تدریجی دمنوش زعفران به شما عزیزان کمک می‌کند تا از عوارض آن دور بمانید . ماده فرار سافرانال مانند مسکن عملی می‌کند و درد دندان را شفا می‌بخشد.

چنانچه پس از کندن پیاز از زمین مادری زمین آماده نباشد، باید پیازها را در محل سرد و در سایه که خنک باشد با دمای حدود 20 سانتیمتری نگهداری نمود. از جوانه های رأسی – بسته به درشتی و شادابی پیاز 4 گل و برگ تولید می شود. این مرحله که از نیمه اول تیر تا حداکثر نیمه شهریور به طول می انجامد، نخستین انگیزش اندامهای برگ و ساقه در داخل جوانه پدید می آیند و سپس در طول دهه دوم و سوم مرداد طی انگیزش بعدی اندام های گل از قبیل پرچم و مادگی ظاهر می شوند. بنابراین در این مرحله اگرچه پیاز را در خواب فرض می کنیم اما در عمل بیدار و فعال است وفعالیت های فیزیولوژیکی در آن صورت می گیرد . این مرحله بدترین زمان کندن پیاز و جابجائی و احداث مزارع جدید است؛ زیرا به تشکیل گل در داخل جوانه صدمه می زند. گونه های زیادی از زعفران به صورت وحشی در طبیعت وجود دارد که فقط یک گونه از آن به صورت زراعی کشت وکار می شود.

۵.طعم و رنگ

در مقایسه با کیلوگرم، هر یک کیلوگرم برابر با ۲۱۷ مثقال است. هر روز ده قیراط تقریبا معادل دو گرم از زعفران برای پاکسازی طحال و با میپختج یا دوشاب جهت رفع خمار و با عسل جهت ریزانیدن سنگ‌های کلیه و با ادویه مناسب جهت درد رحم و مقعد بسیار مفید است. زعفران یکی از گیاهان دارویی است که در صورت مصرف متعادل، شادی آور و مُفَرح و نشاط آوری بسیار قوى است. اما اگر بیش از اندازه مصرف شود باعث ضَحِک یا قهقه و بانگ قاه قاه و خنده‌ی با آواز می‌شود.

با سرمایه مدنظر شما راه اندازی این کسب و کار بسیارمشکل است. با این وجود توصیه میکنیم از نظرات مشاوران در این زمینه بهره مند شوید. بیشتر زعفران تولید داخل در کشورهای خارجی بسته بندی می شود و با تلاش می توان موفق به جهت بسته بندی آن در داخل شد. میزان سرمایه مورد نیاز بستگی به حجم فعالیت شما دارد و نوع تجهیزاتی که انتخاب می کنید اما هزینه های مربوط به خرید زعفران بخش زیادی از هزینه ها را تشکیل می دهند که این موضوع برای شما یک مزیت نسبت به رقبا را ایجاد می کند.

 • کاربردی ترین دوره های آموزشی علم حوزه کشاورزی و شیلات را با پکیج های آموزش مجازی پارس نمایندگی خراسان تجربه کنید.
 • سرمایه مورد نیاز برای بسته بندی زعفران در همین صفحه ذکر شده است.
 • ولی از چند نفر که تحقیق کردم به من گفتند که شما اگر موفق به بسته بندی هم بشید افرادی هستند که توی این کار رانت دارند و اجازه فعالیت شما چه در داخل و صادرات به خارج از کشور را نمی دهند.
 • بعد از دریافت منابع آموزشی، امکان انصراف از سیستم آموزشی وجود ندارد و دانشپذیر فقط می تواند درخواست ساعات بیشتر آموزش نماید.

متاسفانه قیمت بالا و محبوبیت زیاد این محصول باعث شده بعضی سودجویان وارد بازار زعفران شوند و با فروش زعفران تقلبی و یا نامرغوب به جای زعفران اصل ایرانی برای خود کار کاسبی راه بی اندازند. وی با رویکردی مشتری مدارانه به فعالیت خود ادامه داد و به لحاظ عرضه محصولات با کیفیت و نیز بهره گیری از پرسنل کارامد و نیز رعایت کامل حقوق مصرف کننده هر روز بر خیل مشتریان خود افزود . وی در سال 1388 موفق به راه اندازی کارخانه فرآوری خشکبار گردید . فیلم سینمایی «طلای سرخ» به تهیه‌کنندگی محمود فلاح (تهیه کننده فیلم مختار نامه) و نویسندگی امید عشقی همشهری گنابادی قرار است با موضوع زعفران ایرانی و با روایتی داستان‌گونه ساخت شود. هدیه تبلیغاتی هر چه خلاقانه و به روز تر باشد، نتیجه بهتری نیز خواهد داشت. در زبرجد همواره برآنیم تا هدایای تبلیغاتی خلاقانه و جدید را به شما عزیزان معرفی نماییم.

نحوه کاشت داشت و برداشت زعفران-دکتر سافران

زمان استفاده از این محلول در دی ماه تا نیمه فروردین و با فاصله ۱۵ روز مناسب است. مورد دیگر این است که اگر شما می‌خواهید کود دهی هایی که انجام می‌دهید تاثیر مثبت داشته باشند حتما باید در زمان مناسب و به موقع از این کود ها برای مزرعه خود استفاده کنید. شما به عنوان یک کشاورز امکان آزمون و خطا را ندارید و نمی‌توانید به طور مداوم کودهای مختلف را روی مزرعه‌تان تست کنید.

کود برای افزایش گلدهی زعفران

شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است. بعد ها هم که دیگه محصولاتی مثل ذرت و سیب زمینی که کاشتشون راحت تر بود یا ورود گیاهانی مثل کاکائو و قهوه که فروش بیشتری داشتند جای زعفرون رو گرفتند. تا سال های سال زعفرون بین اروپایی ها پر طرفدار بود و مصارف مختلفی هم داشت، از جمله مصارف دارویی. کشور هایی مثل انگلستان هم وجود داشته که از این محصول خوششون اومده و سعی کردند پرورشش بدند.

 • از آنجاییکه افسردگی از مهم‌ترین عوامل کاهش میل جنسی است، بهبود افسردگی از طریق مصرف زعفران، فراهم شده و افزایش میل جنسی نیز ایجاد می‌گردد.
 • تیم تحقیقات زبرد همواره درحال رصد بازار ایران هستند و از تغییرات و سلیقه های افراد در خرید آگاه هستند.
 • در حال حاضر عملیات کشت, داشت و برداشت ذرت علوفه‌ای در کشور کاملا مکانیزه بوده ولی متاسفانه عملیات نقل و انتقال و سیلو سازی و بهره برداری در دامداری‌ها به روش سنتی انجام می‌گیرد.
 • از عوارض مصرف زیاد زعفران می توان به تهوع، استفراغ، سرگیجه و خشکی دهان است.

در زعفران سرگل هیچ خبری از زردی زعفران یا سفیدی زعفران دیده نخواهد شد و پر استفاده ترین نوع زعفران خواهد بود. زعفران دارای بیش از ۱۵۰ ترکیب مختلف از جمله کاروتنوئیدها، کروسین، آنتی اکسیدان ها، سافرانال، وسایر مواد بیوشیمیایی است. همچنین دارای مواد معدنی و ویتامین هایی است که برای سلامتی انسان ضروری هستند. زعفران پوشال، زعفرانی است که دارای کلاله هایی به رنگ قرمز همراه با مقداری ریشه می باشد. برای خرید زعفران پوشال می توانید به صورت اینرنتی نیز اقدام کنید. در زعفران نگین فر خوردگی و خمیدگی رشته های زعفران وجود ندارد و سرشاخه ها به صورت جدا از هم و کاملاً قرمز هستند.

عوارض مصرف زیاد زعفران؛ این افراد زعفران مصرف نکنند!-دکتر سافران

به واسطه شیوه آموزش مجازی آکادمی فارابی، امکان مراجعه حضوری و رفع اشکال حضوری وجود ندارد و دانشپذیر می بایست از سیستم های کمک آموزشی آنلاین و رفع اشکال برخط که در پروفایل کاربری موجود است استفاده نمایند تا اساتید مربوطه پاسخگوی آنها باشند. ثبت نام همزمان در چند دوره آموزشی کوتاه مدت توسط متقاضی امکان پذیر می باشد. این کتاب مناسب برای دانشجویان رشته های مختلف کشاورزی و علاقه مندان به کاشت این محصول و کسب درآمد از این طریق می باشد. بررسی راهکارهای مکانیزاسیون برداشت و فراوری زعفران توسط بخش …

این بسته های آموزشی شامل کتاب های مرجع و جزوات آموزشی ، فایل های مولتی مدیا به همراه فیلم های آموزشی ویژه و کاربردی می باشند که توسط اساتید برجسته و کارشناسان خبره مرکز پارس تهیه و تدوین شده اند. از مهم ترین ویژگی های این بسته ها ، جامع بودن آنها ، کیفیت بالای آموزش ، دسترسی آسان و آنلاین در همه ساعات شبانه روز می باشد. مرکز آموزش مجازی پارس افتخار دارد که با تیم حرفه ای و چشم اندازی متفاوت نسبت به ارائه دوره های آموزش مجازی در تمام زمینه ها و مهارت های مورد نیاز افراد و متخصصین ایران اقدامات ویژه و متفاوتی انجام داده است. دانش پذیران عزیز می توانند پس از دریافت بسته های آموزشی در درب منزل و مطالعه و مشاهده محتوای آن و کسب آمادگی لازم، نسبت به انجام آزمون آنلاین اقدام نموده و پس از کسب نمره قبولی گواهینامه معتبر فارسی و لاتین مرکز پارس برای آنها صادر و ارسال می گردد . کاربردی ترین دوره های آموزشی علم حوزه کشاورزی و شیلات را با پکیج های آموزش مجازی پارس نمایندگی خراسان تجربه کنید.

با شیوع بیماری کرونا، تقویت سیستم ایمنی بدن از اهمیت بالایی برخوردار است. یک سیستم ایمنی ضعیف می‌تواند بدن را بلافاصله بعد از آلودگی به ویروس‌ها، بخصوص ویروس کرونا، از پای درآورد. این ادویه غنی از کاروتنوئید می‌باشد که اعتقاد بر این است که این ترکیب باعث بهبود ایمنی بدن می‌شود. علاوه بر این، زعفران سرشار از آنتی اکسیدان است که به عملکرد موثر سیستم ایمنی کمک شایانی می‌کند.

زرپران با کشف راهی برای وارد شدن به سلول های سرطانیبا این بیماری به مبارزه می پردازد و سپس آنها را مجبور به انجام خودکشی می کند . مقدار کاروتنوئید زعفران باعث واکنش های مرگبار و سمی به انواع خاصی از سلول های سرطانی مانند سلول های سارکوم، سلول های لوسمی و سلول های سرطانی می شود.و جلو رشد آنها را میگیرد. زعفران، توجه بسیاری از گروههای تحقیقاتی را به دلیل خواص مهم شیمیایی آن به خود منعطف کرده است.

افزایش انرژی بدن

شکل‌گیری تورهایی که گردشگران را به مناطق محلی و روستایی می‌برند افزون بر جنبه مثبت در زمینه توسعه گردشگری به بهبود وضعیت مناطق کمتر برخوردار نیز کمک می‌کند. “زعفران از گياه های خيلی مفيد و گرانبهاست که رنگ سرخ و نارنجی دارد و بلندی بته آن از سی تا صد سانتی متر می رسد. در زبرجد انتخاب گیفت تبلیغاتی هوشمندانه و متفاوت کار سختی نیست. در این مسیر حتما از مشاوران و کارشناسان زبرجد کمک بخواهید ، کارشناسان زبرجد مشتاقانه آماده کمک رسانی به شما عزیزان هستند.

اسرار خانه داری ( مروری بر گذشته )

هرکسی هر طور که می خواهد آن هارا به بازار عرضه می کند.متاسفانه مشتریان بی اطلاع نیز آن را به عنوان زعفران ممتاز خریداری می کنند. بازاریابی تلفنی از دیگر اسرار و رموز افزایش فروش یک محصول و کسب موفقیت می باشد. با شناخت جامعه هدف و آشنایی با درخواست ها و نیازهای آن ها می توان به بهترین شکل با آن ها ارتباط برقرار نموده و با ارائه محصولاتی کاربردی برای آن ها به جذب بیشتر مشتریان پرداخت. بازاریابی تلفنی از جمله روش هایی می باشد که شما می توانید در صورتی که از جامعه هدف خود آگاهی داشته باشید از آن استفاده نمایید. در همین زمینه انجام این امر نیازمند رعایت نکات بسیاری می باشد تا تاثیرگذاری لازم را داشته باشد.

ورود به گنجور

• اراضی آفتاب گیر و بدون درخت که ضمنا در معرض بادهای سرد نیز نباشد برای رشد زعفران مناسب است. این وجود در برخی از روستاهای بیرجند و قائن در زیر سایه بوته‌های زرشک و درختان بادام که در تابستان کمتر آبیاری می‌شوند کاشته می‌شود. •خاک مناسب پرورش زعفران از آنجایی که پیاز زعفران مدت نسبتا زیادی (7 – 5 سال) در زمین می‌ماند. خاک زمین باید سبک یا ترکیبی از شن و رس باشد که پیاز بتواند در این مدت علاوه بر تامین مواد غذایی ، در مقابل شرایط خاص منطقه‌ای نیز مقاومت نماید.

 • خاک زمین باید سبک یا ترکیبی از شن و رس باشد که پیاز بتواند در این مدت علاوه بر تامین مواد غذایی ، در مقابل شرایط خاص منطقه‌ای نیز مقاومت نماید.
 • علت نقره کردن در واقع پیداکردن پیازهای خراب، له شده و کپک‌زده است.
 • همانگونه که بیان شد در مرحله خواب حقیقی؛ یعنی نیمه اردیبهشت تا اوایل تیرماه بهترین زمان برداشت پیاز و انتقال آنها به مزارع جدید است.
 • معمولاً کورم‌ها در اردیبهشت و خرداد یا تیر از زمین بیرون‌آورده‌می‌شوند.
 • از نیمه مرداد ماه تا 25 مرداد ماه جام گل و دستگاه تناسلی بوجود م یآید که طبق تحقیقات انجام شده آبیاری تابستانه اثر مثبتی در گل آوری دارد.

موش اما به جویدن پیاز زعفران می پردازه و باعث از بین رفتن گیاه میشه. به همین خاطر باید شرایط برای پرورش زعفرانی با کیفیت فراهم باشه. اگه زمینی دارای قلوه سنگ و یا علف های هرز باشه، برای پرورش گیاه زعفران مناسب نیست و مطمئنا محصول نهایی هم کیفیت خوبی نداره. توصیه میشه در اواخر تیر ماه یا اوایل مرداد ماه به کاشت زعفران در استان خراسان رضوی نپردازید، چرا که زمین گرمه و پیاز گیاه آسیب میبینه و ممکنه از بین بره. بسته به وضعیت مکانیکی خاک، محلول آمونیاک در عمق ۱۰-۱۲ سانتی متر و آمونیاک مایع بی آب در ۱۵-۲۰ سانتی متراستفاده می‌شوند.

 • معمولا برای کاشت زعفران زمینی را پیشنهاد میکنند که سال قبل در آن گندم و یا جو کاشته شده باشد.البته قبل از کلشت زعفران باید ریشه های گندم و جو باقی مانده در زمین از ان خارج گردد.
 • از برخورد این ماده با ریشه و بذر گیاه باید به طور جدی خودداری کرد چرا که می‌تواند باعث رشد و باروری در گیاه شود.
 • زعفران در بیشتر مناطق کشور رشد خوبی می تواند داشته باشد اما کیفیت زعفران در این مناطق یکسان نیست.مثلا زعفران منطقه همدان و غرب کشور کیفیت بالاتری نسبت به مناطق دیگر دارند.
 • به طور کلی در هر هکتار زعفران کاری نیاز به 50 ـ 30 تن کود حیوانی پوسیده به همراه 200 کیلوگرم کود شیمیایی مثل فسفر و پتاس به زمین داده می شود.

آزمایش انجام شده روی موش ها نشان داده که مصرف کروسین باعث کاهش چربی خون و چربی بدن آنها شده که می تواند اثباتی بر ادعای اثرگذاری زعفران برای لاغری باشد. تحقیقات بسیاری تاثیر این ادویه را بر کاهش مشکلات قلبی را اثبات کرده است. احتمالا دلیل این موضوع سوختن کلسترول در حالی که بدن کروسین را به کروستین تبدیل می کند، می باشد. کاروتنوئیدهای موجود در زعفران، ذخیره انرژی و قدرت را در عضلات بدن افزایش می دهد. هم چنین قدرت عکس العمل و هماهنگی بین ذهن و چشم ها با این ترکیبات افزایش می یابد. زعفران فواید بسیاری برای بدن انسان دارد که بیشتر آنها بدلیل آنتی اکسیدان بودن آن می باشد.