سازه‌های بتنی انواع سازه های بتنی سازه های بتنی معروف در جهان

برای ایجاد ایمنی در کنار پله به سمت پرتگاه حتماً‌ باید نرده گذاشته شود در مورد پله‌هایی که از دو طرف باز می‌شود ساختمان بتن آرمه بایستی که از هر طرف نرده گذاشته شود نرده با مصالح نظیر چوب و یا فلز و یا سنگ و یا مصالح بنایی ساخته می‌شود. در هر حال نرده باید محکم و باندازه کافی بلند باشد تا در استفاده کننده ایجاد ایمنی لازم را بکند. بعد از گذاشتن میله گردهای حرارتی بایددور سقف بوسیله قالب فلزی بسته شده و اقدام به بتن ریزی نمایند.

فرآیند عمل­ آوری بتن :

به منظور جلوگیری از این مسئله، سازندگان معمولا شبکه‌ای از میله‌های فولادی را درون بتن قرار می‌دهند تا مقاومت کششی سازه افزایش یابد (استفاده از بتن مسلح، پیش تنیده و غیره). بتن، یکی از بادوام‌ترین مصالح ساختمانی است که در ساخت سازه‌های مختلفی مانند سد، ساختمان‌های مسکونی، ساختمان‌های تجاری، جاده، سازه‌های دریایی، سازه‌های زیرآبی، ترمیم سطوح، مسیرهای انتقال آب، فاضلاب، فونداسیون، دیواره، پل و غیره کاربرد دارد. خواص برجسته‌ای نظیر استحکام بالا، دوام بالا، نیاز به تعمیر و نگهداری پایین، صرفه جویی در مصرف انرژی و توسعه پایدار در سازه‌های ساخته شده با بتن را می‌توان به عنوان مهمترین عوامل موثر بر کاربرد گسترده این مصالح ساختمانی دانست. «دیرگیر کننده» ، شروع واکنش شیمیایی مورد نیاز برای گیرش را به تاخیر می‌اندازد. این نوع از افزودنی‌ها معمولا برای مقابله با شروع زودهنگام گیرش به دلیل گرمای زیاد محیط مورد استفاده قرار می‌گیرند. به کارگیری دیرگیر کننده در هنگام ساخت پیاده‌روها باعث افزایش زمان موجود برای پرداخت بتن تازه، کاهش هزینه‌های اضافی ناشی از راه‌اندازی سایت بچینگ و کاهش احتمال رخ دادن ترک می‌شود.

کاربرد مواد شیمیایی بتن و ساختمان چیست؟

سازه‌های بتنی انواع سازه های بتنی سازه های بتنی معروف در جهان وقتی ارتفاع قالبها زیاد باشد باید دریچه‌های اضطراری در جهت این بازدیدها تعبیه گردد. بتن را قبل از اینکه سخت شود و اثر کارپذیری آن کم شود باید در محل نهایی خود ریخت. از این متد بیشتر در مواقعی‌ای که نیاز به جابجایی افقی بتن می‌باشد استفاده می‌شود و بطور معمول تا شیب‌های ۱۵ درجه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک کارگر خوب حداکثر می‌تواند حجمی معادل یک متر مکعب بتن را ظرف یک ساعت مخلوط کند . پختن سیمان یعنی ایجاد فعل و انفعال شیمیایی بوسیله حرارت بین مواد متشکله آن تا مواد بصورت دانه‌هایی به درشتی فندق در اید به این دانه‌ها که در اثر حرارت تشکیل می‌شود در اصطلاح سیمان‌پزی کلینکر می‌گویند.

این ویژگی باعث شده تا بتوان از آن در جاهای مختلفی مثل پل قالب بتن هم استفاده کرد. ارزان بودن هزینه استفاده از این نوع سازه به خاطر اینکه آن را از مواد ارزان و رایجی مثل شن و ماسه می‌سازند. با زیر بنای هر طبقه ۲۹۰متر با مشاعات به نظرشما چقدر هزینه ساخت در نظر بگیریم؟دو واحد در هر طبقه.

  • بتن­ریزی در کف به علت حجم مصرفی زیاد بتن، با دستگاه­های پمپاژ صورت می­گیرد.
  • در ادامه هم بتون نه به معنای بتون با مقاومت بالا به اندازه پی ساختمان یا ستون ها، ولی در حد نیاز برای قسمت های مختلف ساختمان استفاده و کاربرد دارد ، به نحوی که در بسیاری از قسمت های ساختمان نظیر دیوار چینی و کاشی کاری و سنگ کاری و سیمان کاری و….
  • بتن سبز یک فناوری جدید برای حفظ محیط زیست است که طول عمر و ماندگاری بسیار بالایی دارد.
  • بتن غلتکی به مقدار ریزدانه بیشتری برای دستیابی به دانه بندی مناسب و برای عملکرد مناسب تحت تراکم با غلتک ارتعاشی، نیاز دارد.

این برج یکی از سازه‌های بتنی است که در استرالیا و کره جنوبی ساخته‌شده است و در نوامبر 2005 افتتاح‌شده است. یکی دیگر از نمادهای مهم در معماری جهان فرماندهی وزارت دفاع آمریکاست که سازه بسیار عظیمی بوده و از محبوب‌ترین سازه‌های بتنی در جهان شناخته‌شده است. • در صورت پایان عمر سازه بتنی، بتن آن کاملاً خردشده و بازیافت می‌شود و برای بتن‌های جدید نیز قابل‌استفاده نمی‌باشد.