طراحی ویلا کلاسیک طراحی تخصصی ویلای کلاسیک طراحی ویلا ماموت | elitarchgroup

همچنین می‌توان از فرش‌های ایرانی که دارای طرح‌ها و نقشه‌های زیبایی هستند،در کنار سبک مدرن استفاده کرد.ترکیب این دو سبک جلوهٔ دیدنی به داخل ویلا می‌دهد. در طراحی ویلای کلاسیک معمولا از رنگ های سفید و رنگ کرم در طراحی نما استفاده می شود. در طراحی ویلا کلاسیک ورودی ویلا نقش مهمی دارد بنابراین با ستون ها و سرستون های بلند در دو طرف ورودی و مسقف کردن آن با انواع طاق ها حس دعوت کنندگی را القا می کنیم . معمولا ارتفاع ویلا کلاسیک را در طبقات و خصوصا ورودی بلند گرفته تا شکوه و بزرگی بیشتری به بیننده القا گردد .

طراحی ویلا کلاسیک طراحی تخصصی ویلای کلاسیک طراحی ویلا ماموت | elitarchgroup به عنوان یک شیوه‌ی مدرن، نمای نئوکلاسیک بر خلاف شیوه‌های مدرن معماری، از خصوصیات کلاسیکی مانند ستون در عین سادگی استفاده می‌کند. از دیگر ویژگی های ویلای کلاسیک مصالحی است که در آن استفاده می‌شود که هزینه بالایی دارند، مانند سنگ. ستون‌ها، المان‌ها، تورفتگی‌ و برجستگی‌ها در با حفظ تقارن و تکرار شکوه سبک کلاسیک را به رخ می‌کشانند. به همین شکل برای کف پوش کردن فضای ویلا به دنبال سنگ های سفید در ابعاد بزرگ باشید . استفاده از کفپوش های رنگی به هیچ وجه با ساختار کلاسیک بودن فضای داخلی یک ویلا هماهنگی نخواهد داشت.

ویلای مدرن

مهم است که ویلاها حتماً مطابق با شرایط جغرافیایی و آب‌ و هوایی محل قرارگیری‌شان ساخته شوند. برای مثال برای طراحی و ساخت ویلا در مناطقی که از نظر آب‌وهوایی مرطوب هستند، باید حتماً از مصالح مقاوم در برابر رطوبت استفاده شود. همچنین پلان‌های ویلایی پتانسیل خوبی برای پیاده‌سازی هر نوع سبک طراحی و ساخت ویلا را دارند پس در نهایت نظر شما تعیین‌کننده است. همچنین برای ایده‌یابی توجه به بافت مسکونی آن منطقه نیز می‌تواند راه مناسبی باشد. اینکه ویلای شما چه سبکی داشته باشد، برای مثال طراحی ویلا مدرن یا ویلای کلاسیک و دوبلکس یا فلت بودن آن با توجه‌ به نیاز‌های شما و شرایط مالی و بودجه تخصیص‌یافته شما در این امر تعیین می‌شود. به طور کلی در سبک‌های طراحی ویلا مدرن و ویلا کلاسیک، شاخصه و ویژگی‌های بارزی وجود دارد که موجب تمایز میان این دو سبک طراحی ویلا شده است.

آموزش محوطه سازی حیاط باغ و باغچه

در قسمت میانی این میز گیاهانی کشت شده است که برای حیاط کوچک مناسب به نظر می رسد و قسمت های چوبی و خالی از گیاه میز مکان مناسبی برای قرار دادن کتاب و یا خوراکی هایی است که برای عصرانه انتخاب کرده اید. یک نردبان چوبی را به استند گل تبدیل کرده و روی پله های آن طبقات چوبی رنگ شده برای قرار دادن انواع گلدان قرار دهید. قفلی که برای تجهیز درب‌های سرویس بهداشتی استفاده می‌شود متفاوت از قفل‌های معمولی است. این محصولات از بیرون کلیدخور هستند و از داخل به وسیله یک اهرم چرخشی باز و بسته می‌شوند.

  • اما افرادی که خواهان آرامش هستند در ویلا‌های کلاسیک دوبلکس با تقارن و نظم خاص احساس آرامش بیشتری خواهند داشت.
  • آشپزخانه ها ، اتاق های نشیمن و اتاق های ناهار خوری در طرح خانه اصلی هستند و به روشی باز طراحی می شوند.
  • این سطوح شیشه‌ای علاوه بر جلوه خاصی که به ویلا می‌دهند، می‌توانند بهره‌گیری بیشتری از نور طبیعی طراحی تراس و پاسیو داشته باشند.
  • طراحی این بنا (طراحی ویلا کلاسیک) بر مبنای اصل تقارن و استفاده کردن از ابزارها و جزئیات کلاسیک است، که این اصول کاملا رعایت شده و ورودی ویلا در مرکز قرار گرفته و همچنین با چند پله و ستون های اطراف و سقف قوسی شکل بر بالای آن، معنا پیدا کرده است.