فرارو درمان فوری سردرد شدید تنها در ۵ دقیقه!

ورزش‌های زیادی برای بالا بردن سطح فعالیت بدنی وجود دارد، اما یکی از ساده‌ترین ورزش‌ها همان پیاده‌روی یا افزایش تعداد گام‌های روزانه است. البته به این نکته توجه کنید که از ورزش کردن هنگام سردردهای شدید بپرهیزید، چرا که موجب تشدید آن‌ها (به خصوص سردردهای میگرنی) می‌شود. با توجه به اینکه اشاره کردیم سردرد به دلایل متعددی بروز می‌کند، بنابراین روش‌های درمان سردرد شدید نیز متفاوت خواهد بود.

سردرد در هر قسمتی از سر ممکن است خطرناک باشد، اما در برخی موارد مانند سردرد شدید و ناگهانی همراه با علائم دیگر، باید به سرعت به پزشک مراجعه کرد. این سردرد اغلب برای بانوان و در دوران عادت ماهانه اتفاق می‌افتد. به دلیل تغییرات هورمونی که ایجاد می‌شودف در هنگام تخمک‌گذاری ویا پیش از آغاز پریود، ممکن است سردرد هورمونی به‌وجود بیاید که اغلب با استراحت، مسکن و پس از یک روز بهبود پیدا می‌کند. نواحی حساسی مثل دست، پا، گردن، عضلات ذوزنقه‌ای و … می‌توانند نقش مفیدی در بهبود سردرد ایفا کنند.

این سردرد الگوی مشخصی ندارد و معمولا در قسمت پس‌سر و پیشانی حس می‌شود. برای درمان سردرد می‌توانید از مسکن‌های بدون نسخه نوافن، ژلوفن، ناپروکسن و ایبوپروفن استفاده کنید. ویتامین‌های B کمپلکس حاوی هر هشت ویتامین B هستند و روشی بی‌خطر و مقرون‌به‌صرفه برای درمان طبیعی علائم سردرد محسوب می‌شوند. پزشکان از مقیاس ICHD-3 برای تشخیص صحیح سردرد استفاده می‌کنند، زیرا انواع گوناگونی از سردرد وجود دارند که برخی از آنها علائم مشترکی دارند.

از آنجا که پاسخ به درمان متغیر است برخی از پزشکان این درمان را توصیه نمی‌کنند. حملات مکرر که به عنوان دوره‌های خوشه‌ای شناخته می‌شوند، می‌توانند از هفته‌ها تا ماه‌ها ادامه داشته باشند، معمولا با متوقف شدن سردرد، دوره‌های بهبودی اتفاق می‌افتد. در طول بهبودی ممکن است برای ماه‌ها و یا مدت طولانی‌تری سردرد اتفاق نیوفتد.

در حقیقت مطالعات نشان می‌دهند که کم‌آبی مزمن بدن علت رایج سردردهای تنشی و میگرنی است. تحقیقات به این نتیجه رسیده‌اند که نوشیدن آب کافی علائم سردرد را در افراد دچار کم‌آبی طی ۳۰ دقیقه تا ۳ ساعت تسکین می‌دهد. بسیاری از افرادی که همیشه دچار سردرد می‌شوند، مبتلا به کم‌خونی هستند اما اطلاعی از آن ندارند.

در بعضی موارد استنشاق اسانس اسطوخودوس سردرد شدید را کاهش ‌می‌دهد. روغن اسطوخودوس را ‌می‌توان مستقیما استنشاق کرد یا با روغن حامل رقیق شده و در مقادیر کم روی شقیقه‌ها اعمال شود. کمبود مواد مغذی ممکن است ناشی از کیفیت رژیم غذایی فرد، مشکلات سوء جذب یا سایر شرایط پزشکی باشد. این نوع سردرد ممکن است در پشت یا اطراف یک چشم احساس شود، ممکن است به پیشانی، شقیقه، بینی، گونه یا لثه فوقانی آن طرف گسترش یابد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار