قیمت خرید پاور و منبع تغذیه کامپیوتر 8 مرداد

با این حال امروزه با وجود سیستم‌های مدرن کابل کشی برق شهری، عملا نیازی بابت هزینه مازاد بابت پاورهای چند ریلی وجود ندارد. و در خرید این قطعه نیز نیازی نیست روی این ویژگی چندان تعلل کنید چرا که در عملکرد کلی سیستم شما به هیچ عنوان تاثیر گذار نیست. پاور SFX-L مدل بزرگ‌تر SFX است که همچنان می‌تواند در کیس‌های کوچک مانند Micro-ATX قرار بگیرد. منبع تغذیهTFX هم به‌طور گسترده استفاده نمی‌شود و فقط در مینی پی‌سی‌ها کاربرد دارد. فرم‌فاکتور ATX پرکاربردترین و در دسترس‌ترین نوع پاور را تشکیل می‌دهد که با نامATX PS/2 یا ATX12V هم نمایش داده می‌شود. ارتفاع و عرض پاور ATX معمولا 150 در 86 میلی‌متر است و فقط در طول با هم تفاوت دارند.

چند وات؟

پس این شما هستید که باید با محاسبه دقیق، منبع تغذیه مناسب را برای سیستم خود انتخاب کنید. برخی از مشخصات ظاهری به شما نشان می دهد که این منبع تغذیه مناسبی برای شما خواهد بود. دارای استاندارد CE نیز باشد و علامتش روی برچسبی روی دستگاه نصب شده باشد. کابل برق این قطعه باید در هر سه قسمت دو شاخه، کابل و مادگی علامت استاندارد داشته باشد. مورد بعدی ضخامت کابل ها است که باید متناسب با توان قطعه و کانکتورهای متصل باشد. پاور کامپیوتر یا Power Supply Unit  (به اختصار PSU) که به آن منبع تغذیه نیز می گویند در واقع از مهم ترین قطعات داخلی کامپیوتر به شمار می آید.

وظیفه اصلی پاور در کامپیوتر چیست؟

قیمت خرید پاور و منبع تغذیه کامپیوتر 8 مرداد

یکی از مهمترین سخت افزار جهت اسمبل کامپیوتر های شخصی که متاسفانه خریداران به آن توجه نمی کنند پاور یا همان منبع تغذیه می باشد که در مقاله تخصصی ذیل به آن می پردازیم . در ادامه نحوه تهیه پاور های اورجینال را از مجوعه اچ استوک هم به شما توضیح خواهیم داد. کارت گرافیک‌ها هم از دو نوع کانکتورهای ۴ پین و ۸ پینی استفاده می‌کنند و لازم است پیش از خرید از وجود این اتصالات در پاور اطمینان حاصل کنید. در میان این اتصالات، کانکتورهای ۴ پینی مولکس رایج‌ترین نوع اتصالات هستند که امکان اتصال به طیف گسترده‌ای از تجهیزات نظیر فن‌ها، HDDهای قدیمی، درایوهای نوری و… را فراهم می‌کنند.

زومیت به صورت روزانه قیمت پاور کامپیوتر را از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر دریافت می‌کند که با کلیک بر روی هریک می‌توانید به‌طور مستقیم از فروشنده‌ی مورد نظر خرید کنید. گواهی دریافت شده توسط سازنده، میزان پایداری و کیفیت توان خروجی را مشخص می‌کند و این پارامتر در کنار توان خروجی، تعیین‌کننده‌ی اصلی قیمت پاور کامپیوتر هستند. انتخاب پاور مناسب به سایر قطعات سیستم شما بستگی دارد و برای مثال اگر پردازنده‌ی قدرت‌مند و کارت گرافیک پرمصرفی دارید، باید طبق نیازی که تولیدکننده‌ی هرکدام از قطعات تعیین کرده است، اقدام به انتخاب و خرید پاور کامپیوتر کنید. تمامی قطعاتی که در کیس کامپیوتر شما قرار دارند، برق خود را از همین قطعه یعنی منبع تغذیه کامپیوتر دریافت می کنند.

  • قبل از اینکه کالبدشکافی پاور موردبررسی خود را آغاز کنیم، اجازه دهید ببینیم اصلاً چرا پاور اهمیت دارد.
  • استفاده از برق AC برای کامپیوتر امکان‌پذیر نیست و به همین دلیل استفاده از پاور ضروری است.
  • به طور معمول تمامی قطعات در دسترس در سایز استاندارد ATX عرضه می‌شوند.
  • و در نهایت دیوایس‌های ساتا (SATA) جدید با کانکتورهای پاور ساتای منحصر به فرد خود کار می‌کنند.

به طور کلی و به صورت میانگین یک پاور کامپیوتر باید حدود 100 هزار ساعت کار کند. پاورهایی که با مواد باکیفیت‌تر و سیستم‌های خنک‌کننده حرفه‌ای‌تر ساخته شده باشند، طول عمر بیشتری خواهند داشت. نوع دیگری از پاورهای کامپیوتر که اندازه متفاوتی هم دارند پاورهای LPX هستند.

راهنمای جامع خرید بهترین لپ تاپ اقتصادی (اداری – دانشجویی و دانش ‌آموزی)