نصب دوربین مداربسته در تهران

البته باید آن را به وسیله یک کابل به منبع تغذیه متصل کنید. آنگاه نیاز به یک کارت بانکی متصل به شبکه شتاب دارید. اگر این دوربین را انتخاب کردید، به ازای هر دوربین به یک کابل تصویر و یک کابل برق نیاز دارید. در یک سیستم جامع حفاظتی نصب حداقل یک دوربین ثابت برای کنترل ورودی و خروجی اصلی الزامی است. کابل دومی که به دوربین میخورد، برق ورودی به دوربین است که همان کابل برق است. کابلی که از دوربین خارج میشود، به DVR متصل میشود، همان کابل تصویر است. کابل مخصوص دوربین مدار بسته: برای انتقال تصاویر و ویدئوها از دوربین به دستگاههای DVR و یا NVR بایستی از کابل کواکسیال یا سیم آنتن تلویزیون استفاده کنید. برای این کار سیستم کامپیوتر را روشن کرده و با استفاده از WIFI و یا LAN به اینترنت وصل شوید و با استفاده از مرورگر اینترنت آدرس ip را در نوار آدرس بنویسید. در ادامه با هم چند گام مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته را مرور میکنیم. این اطلاعات معمولاً در جعبه محصول یا دفترچه راهنما در دسترس است. تنظیمش هم آسونه و فقط طبق دفترچه اش پیش برین. پس از انتخاب دوربین با مشخصات فنی مورد نظر، مرحله نصب پیش رویتان است.

در حوزه دوربین مداربسته باید به این نکته دقت شود که علاوه بر خرید کالای دوربین مداربسته شما نیازمند خرید خدمات و سرویس های(خدمات پس از فروش) مربوط به منظور نصب و راه اندازی آن و همچنین استفاده از خدمات پس از فروش و گارانتی های مربوطه نیز می باشید . علاوه بر به صفر رساندن نقاط کور، بایستی دوربین را در جایی قرار دهید که نور مناسب داشته باشد. پس انجام مراحل قبلی و ذخیره آن ها دوباره در آدرس بار مرورگرتان آدرس IP که به روتر و DVR دادید را به همراه پورت مورد نظر وارد کنید مثل : 192.168.1.8:80 پس از وارد کردن آدرس زیر شما نیاز به User name و Password دستگاه DVR دارید و با وارد کردن آن میتوانید تصاویر دوربین هارا در مرورگرتان ببیند .در صورتی که به نتیجه نرسیدید به مراحل قبل رفته و دوباره به دقت انجام دهید . برای دیدن ویدئوهای زنده و دریافتی از دوربینها، یا ویدئوهای ذخیره شده در هارددیسک، نیاز به نمایشگر دارید تا این تصاویر را نشان دهد. در این مطلب سعی داشتیم تا شما را با بهترین دزدگیرهای اماکن آشنا کنیم و امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود. اگر با هر کدام از مشکلاتدزدگیر اماکن که بالا اشاره کردیم و یا هر مورد جدید دیگری مواجه شدهاید.

عدم جذب گرد و خاک: این دوربین ها در سقف (و به صورت برعکس) نصب می شوند و امکان جذب گرد و خاک در آن ها کمتر است. یکی از دلایل اصلی اهمیت نصب دوربین مدار بسته امکان تشخیص و جلوگیری از وقوع جرایم توسط این سیستم ها می باشد. بهتر است بسته به محیطی که می خواهید ایمن شود و همچنین ضعف های امنیتی آن از سنسورهای مناسب استفاده کنید. دوربین­های مدار بسته که به آن­ها CCTV یا closed circuit television نیز گفته می­شود فواید متعددی دارند که استفاده از آن­ها را رونق بخشیده است. در محیط های باز نیز جهت تامین نور می توان از پروژکتورهای مخصوص دید در شب که به صورت مادون قرمز می باشد استفاده نمود. ۸٫ برد صدا (میکروفون) این وسیله وظیفه ضبط کردن صدا را دارد که در صورت نیاز می توانید از آن استفاده کنید.

استفاده از داکت، کانال و لوله فلکسی مناسب جهت پوشش کابل ها تا حد زیادی امنیت سیستم را در برابرخرابکاری از بین می برد. هنگامی که قصد دارید برای تعداد زیادی دوربین مدار بسته، سیم کشی انجام دهید، باید مکانی را برای جمع شدن کابل ها و اتصال به دستگاه DVR در نظر بگیرید. به طور مثال اگر از یک سیستم دوربین متصل به اینترنت اشیا (IoT) استفاده میکنید، باید مطمئن شوید که آن را از هک خارجی در امان نگه دارید. از آنجایی که یک سیستم مدار بسته باید به صورت شبانه روزی فعال باشد و در طول شبانه روز نور محیط تغییر می کند . ما در ایمن صنعت تا حد امکان مشخصات برای فروش دزدگیر اماکن مغازه و مناسب ترین قیمت دزدگیر اماکن را به شما معرفی میکنیم .حتی پس از خرید در صورت بروز مشکل در نصب و راه اندازی می توانید با مشاوین فنی ما تماس بگیرد . پیشنهاد میکنیم اگر تصمیم به خرید دوربین مداربسته برای محل کار و یا خانه خود را دارید قبل از هر چیز از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید تا هم بهترین دوربین مداربسته متناسب با مکان مورد نظرتان را تهیه کنید و هم در مورد بهترین محل نصب دوربین مداربسته از آنها کمک بگیرید.

برخی از ویژگیهای این دزدگیر میتوان به قابلیت ضبط صدا، اپراتور فارسی و برقراری تماس اتوماتیک با شخص و پلیس اشاره کرد. روش کار دزدگیر بی سیم به این صورت است که پس از تشخیص ورود فرد در محل سرقت سنسورها پالس هایی را از چشمی به دزدگیر می فرستند و دستور آلارم صادر می شود. در انتخاب منبع تغذیه دوربین نیز بهتر است آن را از منبع برق کلی ساختمان جدا کنید تا در صورت قطع کردن برق ساختمان، دوربینها از کار نیفتند. با استفاده از این سیستم نظارتی، در صورت فعال شدن زنگهای خطر، هشدارها به صورت پیام یا تماس، برای شما ارسال خواهند شد. پیشنهاد ما استفاده از کانال و داکت در فضای بسته و همچنین استفاده از لوله فلکسی و یا لوله فلزی در فضای باز جهت کابل کشی دوربین مداربسته میباشد. در یک سیستم مدار بسته چیدمان دوربین ها باید به گونه ای باشد که خارج شدن سوژه در تصویر یک دوربین همراه ، با وارد شدن آن در تصویر دوربین دیگر باشد. یکی از مزایای استفاده از دوربین مداربسته یک بار هزینه کردن آن است. دیگر نیازی به هزینه اضافی ندارید. طبق تصور این افراد برای منزل نیازی به نصب دوربین مدار بسته نیست.

بنابراین پیش از اقدام به خرید از نصاب دوربین مدار بسته خود بپرسید که به چه تعداد دوربین نیاز است. این مسئله باعث می شود که امنیت خود سیستم مدار بسته به مقدار قابل توجهی افزایش یابد در سیستم های پیشرفته تر جهت پوشش تکمیلی به دوربین های چرخشی نیز استفاده می کنند. از جمله این مزیت ها می توان به عیب یابی و تعویض سریع دوربین در زمانی که برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفته است ولی به خوبی کار نمیکند، اشاره کرد. در نظر داشته باشید حتی اگر باکیفیتترین دوربین مداربسته را انتخاب کنید، زمانی که آموزش نصب آن را به درستی ندیده باشید، نمیتوانید کاربرد مطلوبی از آن انتظار داشته باشید.

اگر ذرهای تغییر در پرتوهای بازتابی به این چشمیها ایجاد شود، اعلام خطر میکنند و بلافاصله آژیر به صدا درمیآید. در کنار این موارد توانایی اعلام حریق را در خود دارد و سرقت را از طریق شبکه موبایل به شما اطلاع میدهد. در واقع اگر شخصی بصورت غیر مجاز وارد محیط شود دوربین های مداربسته اقدام به ضبط تصاویر می کند درحالی که به کاربر هیچ اطلاعی نمیدهد و ممکن شخص با پوشش صورت خود از خطر تصاویر ضبط شده در امان بماند درحالی که اگر محیط مجهز به یک سیستم اعلام سرقت مناسب باشد به محض ورود شخص سارق ، دزدگیر اقدام به آژیر کشیدن و اطلاع به مدیران ساختمان از طریق تماس تلفنی و یا ارسال پیامک می باشد.

نکته بعدی که در انتخاب محل مناسب برای دوربین باید در نظر بگیرید، محل نصب و امنیت ابزار جانبی دوربین است. در انتخاب محل دوربین مدار بسته، نکتهای که باید در نظر بگیرید، به صفر رساندن نقاط کور است. طوری زاویهبندی دوربین را باید تعیین کنید که نقاط کور در فضایی که دوربین پوشش میدهد، وجود نداشته باشد. موقعیت نصب این دوربین باید به گونه ای باشد که در طول شبانه روز کلیه ترددهای افراد و خودروها قابل تشخیص باشند، به عبارتی اگر در زمان ورود به مکان شما(از منزل و مغازه و دفتر و…) چهره و ابعاد بدنی هر فرد را ذخیره نمایید، در صورتی که فرد اقدامی را انجام دهد میتوان با تشخیص چهره ی او در دوربین مداربسته ورودی به شناسایی نمودن فرد اقدام نمود. دوربین مداربسته الجی را می توان جزو برترین دوربین مداربسته ای دانست که می توان آن ها را به سریع ترین حالت ممکن در مکان های مورد نیاز نصب کرد . در هنگام نصب دوربین، از محکم بودن پایه دوربین به مکان نصب اطمینان حاصل نمایید. ابتدا از سالم بودن فيوز AUX اطمينان حاصل نماييد. یکی از مهمترین مواردی که باید در انتخاب محل دوربین ها در نظر گرفته شود تاثیرات نور خورشید می باشد .

این سیستم شما و اعضای خانوادتان را قادر می سازد تا در صورت تحریک دزدگیر، سریعاً مطلع شوید (همانند دزدگیرهای تلفن کننده). بنابراین خرید دوربین مدار بسته برای رستوران ضروری است تا برای کسب و کار شما مشکلی پیش نیاید. بعد از آنکه دوربین خود را انتخاب کردید، مهمترین قدمی که پیش رو دارید، نحوه نصب و راهاندازی آن است. اگر با تحقیق و پرسوجو نتوانستید نوع دوربین را انتخاب کنید، حتما از نصاب ماهر سوال بپرسید که با تکیه بر تجربه و دانش خود بهترین دوربین را برای مصرف شما ارائه بدهد. معمولا در طراحی نصب دوربین ، مهم ترین نقاط صندوق دریافت پول، آشپزخانه، بخش اداری و اتاق ذخیره غذا هستند که در اولویت نصب قرار میگیرند به نحوی که در برخی از غذاخوری ها یا رستوران های کوچک ، پول در صندوق نبوده و در دسترس قرار دارد و ازآنجایی که ورود و خروج به این گونه رستوران ها راحت است ، به راحتی مورد دستبرد و حملات جنایی قرار میگیرند ، در این مکان ها دوربین مداربسته را بالای سر صندوق دار و روبروی خریدار یا مشتری نصب می نمایند ، همچنین دامنه دید باید به میزانی وسیع باشد که بتواند صفحه صندوق پول ، دستگاه پول و مشتری را همزمان دریافت کند و رزولوشن دوربین نیز باید به میزان لازم بالا باشد تا تصاویر با کیفیت و جزئیات دقیق باشد.در حال حاضر ، با یک دوربین دو مگاپیکسلی در فاصله مناسب میتواند بهترین انتخاب باشد .

ما در یانوس برای راهنمایی و مشاوره شما در این عرصه و انتخاب بهترین دوربین مداربسته و کاهش هزینه شما راهنماهایی برای بهترین خرید فراهم آورده ایم . در این مقاله از مجله امنیت ۲۴ قصد داریم به نصب دوربین مداربسته ویژگیهای یک تیم و یا یک نصاب دوربین مدار بسته مجرب و همچنین قیمت و هزینه نصب آن بپردازیم. حالت ایدهال این است که صاحبخانهها خودشان اینکار را انجام ندهند و از یک متخصص کمک بگیرند. بهتر است از سیم و مدارات توکار استفاده کنید؛ در صورتی که از سیستم روکار استفاده میکنید، داکت و لولههای فلزی محکمی را برای پوشش دهی آن انتخاب کنید.

چنانچه یک سیستم دوربین مدار بسته خوب و باکیفیت را خریداری نموده و نصب و راه اندازی استاندارد نصاب دزدگیر اماکن در تهران نمایید. انتخاب دوربین مداربسته: انتخاب یک دوربین مناسب با محیطی که قصد نصب آن را دارید، مهمترین تصمیمی است که در راهنمای نصب دوربین مداربسته باید در نظر داشته باشید. در راهنمای نصب دوربین مداربسته، مهمترین قدمی که باید در نظر داشته باشید انتخاب نوع دوربین است. در پاییز با مایل شدن راستای تابش خورشید این مشکل محسوس تر می شود . دزدگیر اماکن سیم کارتی برای کار کردن نیاز به یک سیم کارت دارد و نسبت به دزدگیر اماکن با تلفن ثابت استفاده از آن ساده تر است. با توجه با اینکه این اماکن به صورت تفریحی استفاده می شوند و بدلیل عدم حضور صاحبین امنیت آنها همیشه در خطر است پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از سرقت از دوربین های مدار بسته استفاده کنید و با انتقال تصاویر دوربین ها بر روی موبایل خود می توانید در هر لحظه با چک کردن تصاویر بدون نیاز به حضور در محل از وضعیت ویلا یا باغ خود مطلع شوید.اگر خطوط تلفن در محل شما وجود ندارد نگران نباشید با استفاده از مودم های سیمکارتی امکان انتقال تصویر در محل شما امکان پذیر است و پیشنهاد می شود برای بالاتر بردن امنیت محل خود از دزدگیر اماکن در کنار دوربین مدار بسته نیز استفاده کنید.

در محل هایی که دوربین مداربسته نصب شده ولی باز هم اتفاقاتی رخ میدهد که ثبت نمیشود بارها شاهد بودیم که منزلی سرت شده و سارق دستگاه دوربنی مداربسته را نیز با خود برده است اما نصب دوربین مخفی کوچک در منزل همچنین اتفاقی نخواهد افتاد. بنابراین جرات ماندن را به میزان قابل توجهی کاهش میدهد. اما اگر آنها باز شوند ، مدار مختل می شود و یک بوق قابل شنیدن ایجاد می شود. این دوربین ها انتقال برق و تصویر را تنها با یک کابل که از تکنولوژی Power over Ethernet (PoE) استفاده میکند به انجام می رساند. آداپتور برق ۲۲۰ ولتی شهری را به برق ۱۲ ولتی مورد نیاز دوربین مدار بسته تبدیل میکند. آداپتور مخصوص دوربین مدار بسته: برای راه اندازی دور بین مدار بسته به برق ۱۲ ولت نیاز دارید. با توجه به نوع دوربین که از نوع آنالوگ یا تحت شبکه است، یکی از این دو دستگاه را نیاز دارید. اگر دوربینی که انتخاب کردید از نوع دوربینهای مداربسته تحت شبکه است، تصاویر باکیفیتی ثبت میکند که نیاز به هارد دیسک با ظرفیت بالا دارید. هارد دیسک: برای ذخیره تصاویر و ویدئوهایی که دوربین گرفته، به یک هارد دیسک نیاز دارید. اولین نکته در نصب دوربین مداربسته، این است که ابتدا یک دوربین مناسب انتخاب کنید.