ویدئو وال چیست؟ دیاکو | asilight

یکی دیگر از عمده تفاوت‌های بین ویدئو وال و تابلو روان، تفاوت در اندازه صفحه‌نمایش و ابعاد نمایش تصاویر در این دو محصول است. در تابلو‌های روان مشکلی که وجود دارد، امکان بزرگ کردن ابعاد صفحه‌نمایش است. مادر برد تابلو روان معمولا توان نمایش تصاویر و اشکال را از یک ابعادی به بالا را نخواهد داشت.

  • برای اطلاعات بیشتر از انواع استفاده نمایشگرها ال ای دی در صنایع مختلف بهاین صفحهمراجعه کنید.
  • سخت افزار و نرم افزار ورد استفاده برای Video Wall مستقل بوده و امکان کنترل سخت افزار و خروجی تصاویر توسط نرم افزار مربوطه انجام می گیرد.
  • البته باید در نظر داشت نرم‌افزارهای مختلف قابلیت‌ها، ویژگی‌ها و کارایی‌های متفاوتی دارند.
  • ویدیو وال‌ها به‌طورکلی یکی از بهترین مدل‌های تبلیغاتی هستن چراکه شما با یک بار هزینه برای همیشه (مدت‌زمان طولانی) می‌تونین از اون استفاده کنین و بازخورد‌های بهتری هم داشته باشین.
ویدئو وال چیست؟ دیاکو | asilight پروژکتور و پنل در کنار هم قرار گرفته اند تا کیفیت خروجی ویدئو وال عالی داشته باشند. به تازگی ، بارکو ویدئو وال هایی با حاشیه صفر معرفی کرده است .که در آن ضخامت گودی فقط ۰.۱ میلی متر است که باعث می شود تماشای تصویر صاف و هیجان انگیز باشد. تنها اشکال این مورد این است که آنها با قیمتی بسیار سنگین ارائه می شوند. هرچه یک ویدیو وال فاصله‌ی Bezel to Bezel (از قاب یک نمایشگر تا قاب نمایشگر مجاور) کمتری داشته باشه، قیمت اون ویدئو وال بیشتره. از ابتدای ساخت این ویدیو وال‌ها، فاصله‌‌ی Bezel بین 4.9 تا 1.8 میلی‌متر طبقه‌بندی میشد.

مانیتور صنعتی

از معایت دیگر این محصولات می‌توان به آلودگی صوتی و حرارتی بسیار بالا اشاره نمود. ویدئو وال یک نمایشگر تصاویر یکپارچه با امکان نمایش تصویر در ابعاد وسیع و با قابلیت دریافت تصاویر از ورودی های ویدئویی در فرمت های مختلف می باشد. این تجهیزات می توانند در کنار پخش تصاویر زنده، تصاویر ضبط شده مختلف را نیز به نمایش در بیاورند ، این نمایشگر ها قابلیت نمایش تصاویر در ابعاد مختلف را دارند. ویدئو وال Video Wall یک نمایشگر تصاویر یکپارچه با امکان نمایش تصویر در ابعاد وسیع و با قابلیت دریافت تصاویر از ورودی های ویدئویی در فرمت های مختلف می باشد. یک ویدیووال به طور معمول احتیاج به سرمایه‌گذاری ویژه دارد، زیرا در واقع گرانترین بخش سیستم AV محسوب می‌شود.

موارد استفاده تبلیغاتی و اطلاع رسانی :

ویدئو وال LCD برای استفاده طولانی‌مدت طراحی شده‌‌اند و اقدامات ویژه‌ای برای محافظت از آنها اعمال می شود تا اجازه دهد سالها در شرایط بهینه عمل کنند. اغلب اوقات، به طور پیوسته در حالت 24/7 کار میکنند، به این معنی که به ندرت خاموش می شوند. همانطور که از نام این محصول پیداست تصاویر از کنار هم قرار گرفتن نطقه‌ها یا لامپ‌های LED در کنار یکدیگر بصورت پیوسته ایجاد می‌شوند. هر چقدر اندازه این نقاط LED و فاصله آنها از هم کم‌تر باشد، کیفیت تصویر افزایش پیدا می کند. اندازه نقاط را با دات اعلام می‌کنند و اعداد مرسوم در بازه ۱ الی ۱۵ می‌باشد، هر چقدر این عدد پایین‌تر باشد کیفیت تصویر و نیز قیمت محصول افزایش پیدا می‌کند.

ویدئو وال‌های با صفحه‌ نمایشى با رزولوشن UHD یکی از این راهکارها هستند. به کمک راهکار MagicINFO در نمایشگرهای ویدئو وال پخش هر گونه فایل چند رسانه‌ای با فرمت‌های گوناگون متنی، تصویری و ویدئویی امکان‌پذیر شده است. در عین حال صفحه نمایش ویدئو وال‌ها با روشنایی 500 تا 700 نیت و طیف رنگی گسترده با امکان نمایش بیش از 16 میلیون رنگ، تضمین کننده پخش تصاویر در چشم‌نوازترین و عالی‌ترین کیفیت خواهد بود. استفاده از نمایشگرهای صنعتی بزرگ برای اطلاع‌رسانی و جلب مخاطب در اماکن عمومی و فضاهای بزرگ، از اهمیت خاصی برخوردار است.