کمپ آلفا، اتاق فراری از آینده اولین و بزرگترین مجموعه اتاق فرار در ایران | allescape

کمپ آلفا، اتاق فراری از آینده اولین و بزرگترین مجموعه اتاق فرار در ایران | allescape

شاید مهم‌ترین نقش و وظیفه یک گیم مستر، آموزش اتاق فرار به بازیکن‌ها باشه. اگه گیم مستر نتونه این کار رو به خوبی انجام بده، ممکنه بازیکن‌ها توی اتاق فرار کاری رو به اشتباه انجام بدن و در نتیجه تمام هیجان و لذت این بازی رو از دست بدهند. به همین دلیل خیلی اهمیت داره که گیم مستر کاملا متمرکز باشه و فن بیان مناسبی هم داشته باشه تا بتونه به بهترین شکل، روند اتاق فرار و مراحل حلش رو به بازیکن‌ها توضیح بدهد. احتمالا این جمله در ذهن خیلی از پلیرهای اتاق فرار شکل گرفته باشد که یک اسکیپ‌روم یا ترسناک است یا معمایی.

آشنایی با اصطلاحات رایج اتاق فرار اسکیپ روم

گیم مستر در صورتی که احساس کند که شما از زمان بازی بسیار عقب افتاده ؜اید، به صورت یک راهنما به شما کمک می؜ کند. در اختیار گذاشتن تلفن همراه، بیسم‌های مربوط و همچنین وجود مانیتور از روش های ایجاد کمک به افراد شرکت کننده است. اما با فکر، بموقع و بجا، اغلب امتحان روش ؜های مختلف، می‌تواند به حل معما کمک کند. گاهی نیز انجام کار انفرادی و داشتن اعتماد به نفس برای کسب پیروزی، مهم است. در این ژانر شرکت کننده با طی کردن مراحل سخت در این بازی با تصاویر ترسناک، موجودات عجیب، اتفاقات وحشتناک و صداهای دلهره ؜انگیز روبه؜ رو می شود.

محبوب ترین اسکیپ روم‌های تهران را می‌شناسید؟

یک اتاق فرار جذاب باید مدیران یا اساتید بازی فعال، باتجربه و حرفه‌ای داشته باشد. اگر مدیر بازی به بازی مسلط نیست یا علاقه‌ای به آن ندارد، بهتر است با چنین شخصی به بازی ادامه ندهید. یک مدیر بازی خوب باید بتواند در طی بازی، سرنخ‌های که بازیکنان برای حل کردن معما به آن احتیاج دارند را در اختیارشان قرار دهد. معما‌ها که بخش مهمی از اتاق فرار را به خود اختصاص می‌دهند، درباره‌ی پیدا کردن اشیای گمشده و پر کردن جدول کلمات هستند. گاهی اوقات شما باید قطعات مختلف یکی شیء را کنار یکدیگر قرار دهید تا پاسخ معما را پیدا کنید.

اتاق فرار خدمتکار شیطان

بنابراین علاوه بر تقویت روحیه ی همکاریتان در گروه، تا حد امکان به اعضای تیم خود روحیه بدهید تا به پاسخ سوال ها دسترسی پیدا کنید. یکی از مزیت های شرکت در اتاق های فرار، اینست که مهارت غلبه بر احساس استرس در هنگام ترس و واهمه را پیدا می کنیم و در هنگام ترس، می توانیم با خونسردی هر چه تمام، معماها را حل کنیم. اگر قصد راه اندازی اتاق فرار را دارید ما در ادامه این مقاله سعی میکنیم مراحل راه اندازی اتاق فرار را برای شما مطرح کنیم.

بعد ازمقایسه اسکیپ روم ترسناک و معماییبا دوستانتون و انتخاب یکی از این ژانرها، نوبت به حضور در ملک خوب برای اتاق فرار اتاق فرار می‌رسه. طبیعتا وقتی وارد یک دنیای ناشناخته می شویم همه ما با ترس هایی روبرو خواهیم شد. حالا فکر کنید این فضای ناشناخته قرار است با اتفاقات ترسناک هم همراه باشد. این تجربه در بازی‌های غیرترسناک مجموعه اسکیپ‌روم دات آی آر همانند سرقت یا کمپ آلفا به وضوح دیده می‌شود. بهتر است در ادامه برخی از بهترین ایده‌های نورپردازی اتاق خواب را با هم بررسی کنیم. دکوراسیون داخلی کار بسیار دشواری است که نیازمند تخصص بالا و تجهیزات پیشرفته می باشد.

  • در سال 1396 هسته اصلیِ چهارنفره تیم اسکیپ‌روم تشکیل شد و روند توسعه اتاق فرار در تهران و دیگر شهرهای ایران سرعت گرفت.
  • از طرف دیگر بهتر است کسانی که در بازی اتاق فرار شرکت می‌کنند، در یک گروه سنی باشند.
  • تفاوتی ندارد که بخواهید سناریوهای سرگرم کننده و کمی مهیج را پیاده سازی کنید یا اتاق فرارهایی با محیط ترسناک، در هر صورت توجه به نحوه نورپردازی می تواند شما را به هدفتان نزدیک کند.
  • در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که در نمایی دنج، آرام و کاملا سفید، چطور ترکیب یک مبل راحتی نرم و سفیدرنگ با یک چراغ بلند مطالعه مشکی رنگ، یک نقطه عالی برای مطالعه در اتاق خواب را به وجود آورده است.
  • این اتاق‌های فرار از فیلم‌های زامبی جذاب‌تر خواهند بود و برایتان هیجان زیادی را به همراه خواهند داشت.