گلها و گیاهان زینتی

چرا باید از گل فروشی VIP Shop خرید کنید؟ برای مثال همان گیاه برگ انجیری ابلق Variegated Monster، در مدت زمان کوتاهی، قیمت آن از 200 دلار به 750 و حتی 1.000 دلار رسید و مردم نیز برای به خرید گیاه برگ انجیری ابلق با چنین قیمت بالایی هیچ مخالفتی نکردند. هنگامی که آنها در آب پرورش یافته اند می توانند برای مدت چند هفته بدون هیچ مشکلی در سلامتی باقی بمانند ، اگرچه این آب واقعاً باید هر ۷ روز یکبار تعویض شود. برای خرید اینترنتی گل و گیاه آپارتمانی می توانید به انواع گیاهان خانگی موجود در وب سایت ما نگاهی بیندازید و ثبت سفارش خود را انجام دهید، تا همکاران ما همان روز گیاه را برای شما ارسال نمایند و درب منزل تحویل بگیرید. با هدیه دادن این گیاه در روز ولنتاین برای عشقتان سلامتی و برکت را آرزو کنید. اکثر گیاهان آپارتمانی در بهار و تابستان رشد می کنند، بنابراین بهترین زمان برای کود دادن به آنها است. مانند آبیاری، قانون آسانی برای دانستن میزان کود دادن وجود ندارد : این موضوع به سرعت رشد و سن گیاه و زمان سال بستگی دارد. انجمن تولیدکنندگان گل و گیاهان زینتی تاکید کرده است این رقم بخشی از یک سرشماری بسیار گسترده و سراسری است که در سال ۲۰۱۲ توسط موسسه ملی INE انجام شده است.

اگر به دنبال خرید گیاهان مقاوم به نور کم و سایه دوست هستید، سانسوریا گزینه ای ایده آل است. برای افرادی که خانه یا محل کار بزرگ تری دارند و یا می خواهند برای پاسیو و لابی آپارتمان گیاه سفارش دهند، خرید درختچه آپارتمانی پیشنهادی عالی برای آنهاست. تا بتوانید اطلاعات جامع تری درباره پرورش گیاهان زینتی و آپارتمانی در منابع و مأخذ کسب نمایید. گیاه سانسوریا که یکی از محبوبترین گیاهان گلدانی است، تحت عنوان گیاه مار نیز شناخته میشود. همچنین این گیاه توانایی بالایی در جذب کربن دیاکسید داشته و از این جهت، از آن به عنوان یک فیلتر هوای طبیعی نیز یاد میشود. در این صورت، ریشه توانایی کافی برای جذب آب و مواد مغذی را نخواهد داشت. گیاهی که برگهای زرد دارد، ناسالم بوده و به میزان کافی از مواد مغذی استفاده نکرده و یا بیش از حد آبیاری شده است. بیش از 214 شغل توسط وزارت کار و امور اجتماعی و دستگاه های مرتبط با موضوع اشتغال مرعفی شده اند که جزو مشاغل خانگی به شمار می آیند. حتی در مواردی هر دو ماه یکبار کود دهی گیاهان آپارتمانی (با توجه به نوع گیاه) میتواند کافی باشد. این گیاهان در سطح نور متوسط بهترین عملکرد را دارند اما می توانند فقط تا یک قدم فاصله با تاریکی کامل پایین بیایند.

برای یکبار هم که شده تجربه خرید از مجموعه ما را از دست ندهید. پیش از خرید گل خانگی، لازم است در رابطه با نحوه مراقبت و نگهداری صحیح از گیاه موردنظر، اطلاعات کامل و جامعی کسب نمایید. گیاهانی مناسب آپارتمان هستند نیاز به مراقبت و نگهداری زیادی نداشته باشند و نسبت به گیاهان دیگرمقاوم تر باشند. نگهداری از گیاهان به عشق و توجه نیاز دارد اما بعضی از آنها مراقبت بیشتری میخواهند. بعید است که بیشتر گیاهان این فیلودندرون ها می توانند اپی فیتی، نیمه اپی فیتیک و حتی زمینی رشد کنند. ویژگی برجسته ظاهری این گیاهان این است که برگهایی به رنگ سبز تیره و خاص داشته که میتوانند به هر محیطی زیبایی و شادابی خاصی هدیه کنند. گیاهان برگ پهن هستند.

اگر میخواهید گیاهان آپارتمانی را خریداری نمایید ، روی کلمه آبی کلیک کنید. این نوع گیاهان بافت های ظریف و رنگی درخشان را به خانه شما اضافه میکنند. زیر و خرید گلدان مناسب شادابی و خرمی آن زینت بخش محیط زندگی شما خواهد بود. قبل از خرید گیاه باید مشخص کنید که برای گیاه مورد نظرتان چه قدر حاضرید هزینه کنید؟ قبل از اینکه گل آپارتمانی را انتخاب کنید باید ابتدا محل قرارگیری آن را انتخاب کنید. شرایط نگهداری شما در انتخاب گیاهانی مانند یوکا نقش به سزایی دارد. در رابطه با انتخاب گلهای آپارتمانی طبیعی لازم است نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید متناسب با شرایط محیط موردنظر، گیاهی مناسب تهیه نمایید. به طور کلی، گیاهانی که در خاک با زهکشی خوب در یک ظرف با اندازه مناسب رشد می کنند، باید زمانی آبیاری شوند که 2 سانتی متر بالای خاک احساس خشکی کند. آب اضافه کنید تا زمانی که درست زیر بالای سنگریزه ها قرار گیرد. آنها نقش مهمی در تقویت دکوراسیون خانه دارند و رنگ سبز شگفت انگیزی را به دکوراسیون خانه اضافه می کنند. این گیاه گزینهٔ خوبی برای دوستداران گیاهان خانگی است که میخواهند گیاهی غیرمعمول و متفاوت را به مجموعهٔ گیاهان خود اضافه کنند.

پاپیروس، قرطاس، نخل مرداب یا کاغذ حصیری نام یک نوع نی مردابی بسیار بلند است که از ساقهٔ آن مصریان کالاهایی تهیه میکردند که بتوان روی آن نوشت و در نتیجه این کالا نیز بنام پاپیروس خوانده میشود. گیاه «پتوس» (Devil’s Ivy) با نام علمی «Epipremnum aureum» از خانواده گلشیپوریان و یک گیاه همیشهسبز است. این گل در بیرون از منزل، پروانهها را به خود جذب میکند. همچنین این گیاه، یکی از تصفیهکنندههای طبیعی بوده و قابلیت جذب و تجزیه مواد آلی مضر را نیز دارد. وجود لایهای ضخیم از ریشه در ناحیه تحتانی گیاه، نشان از این دارد که گیاه شما قابلیت رشد مناسبی نخواهد داشت. این گیاه نیز مانند گیاه پوتوس، به رطوبت کمی نیز داشته و در شرایط کم نور نیز قابلیت رشد دارد. گیاهان خانگی را میتوان در مکانهای مختلفی از خانه با توجه به نیازشان به نور خورشید نگهداری کرد. ولی در خاکهای حاصلخیز و مکانهای آفتابی رشد خوبی از خود نشان میدهند.

راهحل ساده است بدینصورت که هنگام خرید گیاه از فروشنده بخواهید گیاه را طبق شکل کاملاً فقط با کاغذ بپوشاند تا هوای آزاد، چه سرد و چه گرم، نتواند روی آن تأثیر بگذارد. آفات و بیماری ها می توانند نه تنها گل و برگ، بلکه ساقه و ریشه را نیز تحت تأثیر قرار دهند. گل داوودی یکی از گل های بادوام و مقاوم در برابر شرایط محیطی مختلف است. دکتر خرازی افزود: از جمله عوامل دیگری که تولید و پرورش گیاهان زینتی از جمله ژربرا در کشور را با محدودیت روبهرو میکند، مصرف بی رویه کودهای شیمیایی وارداتی میباشند به طوری که بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، درشش ماه نخست سال ۱۳۹۳ در مجموع ۲۲۲ هزار تن انواع کود به ارزش سههزار و ۷۲۶ میلیارد ریال از مبادی مختلف گمرکات وارد کشور شده است که در این بین کودهای پتاسه و فسفاته بیشترین و کودهای ازته کمترین درصد رشد را در مقدار خرید نسبت به مدت مشابه سال قبل به خود اختصاص دادهاند. این گیاه شرایط سخت را به مدت طولانی، بدون تغییر شکل، تحمل خواهد کرد. در غیر این صورت در مدت کوتاهی شاهد از بین رفتن گیاه دوستداشتنی خود خواهید شد.

گیاه برگ عبایی یا گیاه چدن، از آن جهت به این عنوان شناخته میشود که از بین بردن آن محال بوده و یا گیاهان زینتی بهسختی امکانپذیر است. و معمولا برای اهداف تزئینی، اثران مثبت روانی و یا دلایل بهداشتی از جمله به عنوان تصفیه هوای داخل ساختمان پرورش داده میشوند. گل ها و گیاهان زیبا هستند و حضور آنها در خانه باعث ایجاد احساس شادابی، طراوت، سرزندگی و مثبت اندیشی میشود. علاوه بر تصفیه هوا، انواع گل آپارتمانی وجود دارند که هاله ای گرم در خانه ایجاد می کنند و انرژی مثبت مورد نیاز را به ارمغان می آورند. این نوع گل آپارتمانی به هیچ وجه برای افراد مبتدی پیشنهاد نمی شود و بهتر است از گیاهان مقاوم آپارتمانی نگهداری کنند. بهتر است بر اساس نیاز آبیاری کنید تا بر اساس یک برنامه تقویمی مشخص. این گیاه با قابلیت سازگاری بالایی که دارد، جزء گیاهان همیشه سبز است و نیاز به آبیاری بسیار کم (سه بار در ماه) خواهد داشت. گیاه زاموفیلیا که به اختصار، گیاه ZZ نیز خوانده میشود، به عنوان یک گیاه با قابلیت رشد و زندگی در شرایط محیطی مختلف شناخته میشود. این گیاه را اکثر مردم با نام گیاه مار یا گیاه زبان مادر شوهر میشناسند و بصورت رسمی با نام سانسوریا (Sansevieria Laurentii) خوانده میشود.

این امر به کشاورز این امکان را می دهد تا میکرو اکوسیستم های مطلوبی را برای گیاهان خود ایجاد کرده و به آنها کمک کند تا قوی، زیبا، مغذی و خوش طعم رشد کنند. گیاهان پوششی و بوته های متنوعی وجود دارند که با توجه به سلیقه و اقلیم منطقه، می توانید از آن ها استفاده کنید. شما می توانید گیاهان طبیعی خانگی را به صورت آنلاین از وب سایت ما خریداری کنید تا دکوراسیون داخلی خانه خود را بهبود ببخشید یا به دوستان یا اعضای خانواده خود در مراسم ها و سایر مناسبت های خاص هدیه دهید. شما می توانید در مناسبت های مختلف، گیاهان خانگی را به عنوان هدیه ای از طراوت و سرسبزی را برای دوستان و اعضای خانواده خود بفرستید. گیاهان گرمسیری در محیط های گرم و مرطوب رشد می کنند، در حالی که گیاهان کاکتوسی و گیاهان آبدار، آب و هوای گرم و خشک را ترجیح می دهند. نکته قابلتوجه در رابطه با مراقبت از این گیاه، این است که این گیاه به رطوبت کمی نیاز دارد و لازم است در زمانی اقدام به آبیاری مجدد آن نمایید که خاک گلدان خشک شده باشد. اولین نکتهای که در رابطه با خرید گلدان گل طبیعی باید در نظر بگیرید، این است که شرایط محیط موردنظر را از لحاظ تناسب با مراقبت از گیاه بررسی کنید.

بهتر است در فصل بهار گیاه اسکینانتوس به گلدان جدیدی که حاوی خاکبرگ، پیتِ و کود حیوانی است، منتقل شود و برای رشد بهتر بیشتر آبیاری شود. نور : برای رشد مناسب، نیاز به آفتاب کامل یا سایه آفتاب دارد. طبیعی است که رشد گیاهانی که در فضای باز به سرعت و با قدرت رشد میکنند در درون خانه چالش برانگیز باشد، اما اگر سالن بزرگ و نور گیری دارید و میتوانید با اسپری کردن آب فضای مرطوبی برای این درخچه بسازید و آن را در رشد متعادلش کمک کنید. تا تغییرات شدید رطوبت و حرارت به گیاه لطمه ای نزند، حتی الامکان گلدان را در اتاق رو باز و بدون کابین اتومبیل قرار ندهید. وجود گیاهان آپارتمانی طبیعی در فضای داخلی خانه، می تواند اتاق خواب، اتاق نشیمن یا بالکن را برجسته کند. همه گیاهان آپارتمانی بسته به نحوه رشد و تغییر در رشد گیاهان در طول فصل، نیاز آبی کمی متفاوت دارند . این گیاهان باید در مقابل عوامل محیطی مانند کم آبی و نور کم مقاوم باشند اما در عین حال همیشه باطراوت و شاداب باشند مانند سانسوریا و زاموفیلیا.

نکته جالب در رابطه با این گیاه این است که این گیاه حتی در محیطی تاریک و بدون کمترین میزان آبیاری، به خوبی رشد خواهد کرد. اگر میخواهید فضای داخلی خود را بدون صرف هزینه زیاد بهبود ببخشید، این گیاهان آپارتمانی برگ بزرگ و برگ پهن را خریداری و نگهداری کنید. گیاهان برگ رنگی مانند کروتون در بازار با نام ابلق بیشتر شناخته می شوند. در سال ۱۳۲۴ در کتاب نجم الدوله با نام فلاحت زراعت مطالبی هم در مورد گیاهان زینتی آورده شده است . تقوی با اشاره به اینکه شرکت تولیدی سارین فام سبز در زمینه تولید اسپان قارچهای خوراکی و دارویی از جمله گانودرما، صدفی، شاه صدف، قارچ دکمه ای و علاوه بر آن در تولید بسترکشت آماده تولید گانودرما نیز فعالیت دارد، گفت: گانودرما لوسیدوم (Ganoderma lucidum) یک قارچ سخت و چوبزی سرشار از بتاگلوکان است؛ این قارچ در چین به نام لینگزی (lingzhi) و در ژاپن به نام ریشی (Reishi) شناخته میشود. محلات معروف به پایتخت گل ایران به عنوان بزرگترین شهرستان کشور از لحاظ سطح زیرکشت گل و مهد پرورش گل و گیاهان زینتی و پایلوت گلکاری کشور مطرح است و رتبه نخست را از لحاظ تنوع تولید گل در کشور نیز دارد.

نکته قابلتوجه در رابطه با این گیاه این است که شما در صورتی گلهای زیبای این گیاه را خواهید داشت که دمای مناسبی برای رشد آن فراهم کنید، در غیر این صورت، فقط میتوانید از برگهای آن بهره ببرید که آنها نیز زیبایی خاص خود را دارد. برای تماشای دشت های لاله واژگون، مقصدهای طبیعت گردی بسیاری در سراسر کشور در انتظار شما هستند که در بهار ۹۶ می توان از آن بهره جست. تجربیات شما حتما برای دیگران راهگشا خواهد بود. گلفروشی آنلاین وی آی پی شاپ با فروش گل آپارتمانی آنلاین در تهران قصد دارد خرید را برای شما در عین لذت بخش بودن، آسان و راحت کند تا دیگر نیاز نباشد به صورت حضوری در این ترافیک سرسام آور شهر به گل فروشی مراجعه کند. با سفارش گل های آپارتمانی از وی آی پی شاپ نهایت لذت را ببرید. تمام گل های آپارتمانی موجود در وی آی پی شاپ از کیفیت بالایی برخورد دارند هستند و ما سلامت بودن گیاه را تضمین میکنیم. تیم گل آرایی وی آی پی شاپ، برای هر یک از گیاهان، گلدانی خاص در نظر گرفته است که دارای کیفیت بالایی هستند و باعث میشوند گیاه شما لوکس تر بنظر برسد.

در ایران نیز باتوجه به شرایط اقلیمی تولید گل و گیاه یک زمینه مناسب برای ارزآوری و ایجاد اشتغال پایدار محسوب میشود، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد. پالم پیت یک بستر کشت نشاء است که اغلب برای تولید نشاء کشت هیدرو پونیک و گیاهان زینتی مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه به صورت طبیعی و در جنگل، زندگی وابسته به درختان دارد و برای تغذیه به گیاهان و درختان دیگر میچسبد. داشتن یک محیط کاری مناسب برای کارکنان برای به دست آوردن بهترین نتایج ضروری است. خاک مناسب گیاهان آپارتمانی یکی از بهترین خاک ها با زهکشی بالا است که میتوانید برای انواع گل های آپارتمانی نیز استفاده کنید. دبیر اجرایی سومین کنگره بینالمللی و چهارمین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی ایران تصریح کرد: برگزاری این کنگره و برنامه های جانبی آن از جمله برگزاری کارگاههای آموزشی و نشست هم اندیشی بخش خصوصی را فرصتی مناسب برای گردهمایی پژوهشگران و فعالان حوزه گل و گیاه کشور فراهم آورده تا گامی در راستای توسعه پایدار گل و گیاهان زینتی کشور برداشته شود. برای برخی گیاهان، هر چه نور خورشید بیشتر باشد بهتر است، در حالی که دیگران (به طور کلی گونه های بزرگتر و پربرگ تر) برای مکان هایی که کمی سایه دارتر هستند مناسب تر هستند.