گوگل ادز(google Ads) یا گوگل ادورز چیست؟

آسان ادز یکی از همین مجموعه ها است که آماده ارائه انواع خدمات شارژ اکانت گوگل ادز بوده و در صورت بروز هرگونه مشکل در این زمینه، خدمات پشتیبانی ارائه خواهد کرد. معمولا جایگاه تبلیغ بدین صورت است و بر اساس مزایده میتوانید جایگاه آن را تغییر دهید. کلمات کلیدی خود را بر اساس هزینه انتخاب کنید اما حجم و نیت جستجو این کلمات را نیز در نظر بگیرید. کیفیت تبلیغ شما یا باعث صرفه جویی زیاد در هزینه ها می شود و یا هزینه بیشتری را به همراه خواهد داشت. زمانی که رقابت زیاد باشد هزینه تبلیغات گوگل نیز افزایش می یابد.

نرخ کلیک بیشتر یعنی افراد بیشتری روی تبلیغ شما کلیک کرده اند و این بدان معناست که تبلیغات شما برای کاربران زیادی مفید است. علاوه بر این، اگر در یک صنعت رقابتی مانند امور مالی، حقوق، وکالت و بیمه هستید، احتمال بیشتر بودن هزینه تبلیغات برای شما وجود دارد. به عنوان مثال، اگر در بخش تجارت الکترونیک فعالیت می کنید، هزینه هر کلیک ۱٫۱۶ دلار است که در مقایسه با بخش حقوقی ۶٫۳۵ دلار کمتر است. حراج دوم قیمت گوگل اساساً به این معنی است که تبلیغ کنندگان به جای اینکه مجبور به پرداخت کامل قیمت باشند، بسته به رتبه بندی تبلیغ خود مبلغ مورد نیاز برای رقابت با نزدیکترین رقیب را پرداخت می کنند. بیشتر تبلیغ کنندگان قصد دارند روی کلمات کلیدی گران قیمت که از کلمات اصلی هم هستند تمرکز کنند.

گوگل ادوردز راههایی برای تعیین قیمت به صورت اتوماتیک در اختیار ما قرار میدهد (مثلاً تنظیماتی که به صورت اتوماتیک، بیشترین کلیک ممکن در روز را برای شما خواهد گرفت یا همواره شما را بالای صفحه نمایش انواع تبلیغ در گوگل میدهد). تبلیغات کلیکی گوگل یکی از بهترین و رایجترین سیستمهای تبلیغاتی در جهان است که بیشترین درآمد گوگل هم از همین تبلیغات کسب میشود. گوگل ادز سیستمی است که بسیار هوشمندانه طراحی شدهاست و شما جزییات بیشتری برای تبلیغ میتوانید نشان دهید. در نتیجه هر آنچه برای بهبود امتیاز کیفیت تبلیغ لازم است را ارتقا دهید تا فرصت بهتر دیده شدن را از دست ندهید. فرصت را غنیمت شمارید! اگر ویدیو شما مربوط به بازی هایی است که سنین جوان میپسندند، میتوانید افراد بالای سنین ۴۵ سال را اکسکلود کنید. به گوشتان خورده است و برایتان سوالاتی در این خصوص پیش آمده است. در واقع هر چقدر مبلغ پیشنهادی شما بیشتر از سایرین باشد شانس قرار گرفتن در رتبه اول سرچ گوگل نیز برایتان بیشتر است؛ اما نه همیشه!

افرادی که به دنبال اطلاعات و مطالب آموزشی هستند اغلب به سایتهایی وارد میشوند که این موارد را در اختیارشان قرار دهد اما افرادی که بر روی تبلیغات پولی کلیک میکنند به خوبی میدانند که دنبال خرید محصول و یا خدمات مورد نیاز خود هستند و با این تبلیغات آشنایی دارند. CTR :Click Through Rate یا نرخ کلیک، تعداد کلیک کاربران بر روی بنر تبلیغی شما، تقسیم بر تعداد نمایش بنر شما به کاربران است. بنابراین پرداختی ها باید به دلار، درهم یا لیر باشد که این امکان برای کاربران ایرانی وجود ندارد. اگر مخاطبان شما بیشتر از تلفن های همراه استفاده می کنند، به این معنی است که باید بودجه بیشتری را به دستگاه های تلفن همراه اختصاص دهید تا اینکه همه یا بیشتر آن را روی دسکتاپ یا تبلت صرف کنید. به عنوان مثال، اگر دو کسب و کار برای یک موقعیت یکسان در جستجوی گوگل رقابت کنند، هزینه هر کلیک برای آن ها افزایش می یابد؛ زیرا پیوسته تلاش می کنند که از یکدیگر پیشی بگیرند. چگونه می توان هزینه تبلیغات گوگل ادز را به صورت بهینه کاهش داد؟ ساده ترین حالتی که برای این قسمت می توان ارائه داد به این صورت می باشد که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار که به واسطه تبلیغات در گوگل خواهان حضور در صفحه اول گوگل می باشید ابتدا کلمات کلیدی مدنظرتان را مشخص نموده و پس از آن یک اکانت تبلیغاتی ویژه کسب وکارتان توسط واحد فنی نتمارکو ایجاد می گردد.

علاوه بر این، سطح پایین تر My Client Center را می توان به MCC مرتبط کرد. اگر کسب و کار شما در جایگاهی قرار دارد که از محبوبیت کمتری برخوردار است، احتمالا هزینه کمتری نیز برای هر کلیک پرداخت خواهید کرد. هزینه تبلیغات گوگل ادز برای کلمات کلیدی مختلف چگونه تعیین می شود؟ برای درک ساده تر 3 کاربر را تصور کنید که یکی با دلار، یکی با درهم، یکی با لیر به یک میزان اکانت گوگل ادز خود را شارژ کرده اند. در بسیاری از موارد، گوگل به دلیل حساسیت بالا و تحریم هایی که برای ایران دارد ممکن است حساب شما را مسدود کند و هیچ پولی هم بازگردانده نشود. اضافه کردن کلمات کلیدی منفی به تبلیغات کمک می کند تا در جستجوهای نامرتبط نمایش داده نشود و در نتیجه نرخ تبدیل تجارت نیز افزایش می یابد. هدف گذاری محتوایی: تبلیغات در سایت هایی که محتوای مشابه سایت شما را دارند، نمایش داده می شود. این یکی از مهم ترین عواملی است که هزینه تبلیغات گوگل ادز و موفقیت کمپین را تعیین می کند. از طرف دیگر، اگر نرخ کلیک شما پایین باشد، هزینه هر کلیک برای شما افزایش می یابد.

مبلغ پرداختی آن ها یکسان است اما ورودی های فردی که واحد ارزی لیر را انتخاب کرده است، از دو فرد دیگر بیشتر است. خب حالا چطور میتوانیم کلمات کلیدی پر سرچ را انتخاب کنیم؟ حالا که فهمیدید چرا کار با یک آژانس تبلیغاتی بهترین راه برای تبلیغ در گوگل است، بگذارید نوین را به شما معرفی کنم. چرا که اگر یک لحظه غافل شوید ممکن است هزینه های تبلیغات شما سر به فلک بکشد! در صورتی که امتیاز کیفی دریافتی از گوگل بیشتر از 10 باشد، شما می توانید هزینه کمتری نسبت به میانگین قیمت گذاری های پیشنهاد شده بپردازید. در این روش افراد بیشتری به سایت شما روانه می شوند و از نظر بیشتر مشاورین تبلیغاتی این روش بهتر است. از سوی دیگر عضو بودن کاربر در کانال لزوماً به معنای تعامل وی با شما و علاقمند ی او به کالا یا خدمات شما نمی باشد. یکی از راه های بهبود امتیاز کیفیت مرتبط بودن متن تبلیغات با صفحه فرود است. به طور کلی شارژ حساب گوگل ادز در ایران از دو طریق مقدور است: پرداخت از طریق حساب بانکی معتبر در خارج از کشور و استفاده از خدمات آژانس های فعال در حوزه تبلیغات گوگل.

اگر به فکر ورود به دنیای تبلیغات گوگل ادز هستید حتماً برایتان سوال است که هزینه تبلیغات گوگل ادز چقدر است؟ به علاوه بر روی استراتژی پیشنهاد قیمت، موقعیت تبلیغ، نرخ کلیک و هزینه ادوردز به ازای هر کلیک تأثیر می گذارد. علاوه بر حداکثر نرخ کلیک، عوامل کیفی تبلیغ شما مانند کیفیت و تجربه کاربران از سایت شما، ارتباط تبلیغ با کلیدواژه ها و همچنین میزان کلیک روی تبلیغ شما، تعیین کننده جایگاه شما در بین تبلیغ دهندگان سایر رقبا خواهد بود. تبلیغات گوگل همچنین به تبلیغ دهندگان این اجازه را می دهد تا محتوای تبلیغات خود را به کاربرانی که قبلا نیز مخاطب آن تبلیغات بوده اند، نمایش دهند. در نتیجه هرچقدر شما در نتایج جایگاه بالاتری را داشته باشید میزان بازدید شما افزایش مییابد و کاربرانی بیشتری از تبلیغ شما دیدن میکنند. حدود ۹۰ درصد کاربرانی که از گوگل برای جستجو استفاده میکنند به صفحات بعدی مراجعه نمیکنند.

اگر شما به دنبال فروش محصول و خدمت کسبوکار خود به مخاطبان هستید، هیچ روشی در فضای وب بهتر از گوگل ادز وجود ندارد اما اگر نیاز به برندسازی و افزایش ورود مخاطبان به وبسایت خود را دارید، زیاد این روش، به دلیل هزینهها پیشنهاد نمیشود. البته دقت داشته باشید که محتوای مورد نظرتان را حتما با در نظر گرفتن استانداردهای گوگل بهینهسازی کنید تا با دریافت امتیاز کیفیت خوب هزینههای تبلیغات در گوگل را کاهش دهید و باعث بهبود رتبه وبسایت خود در فهرست نتایج جستجو شوید. با بازاریابی آنلاین، تبلیغکنندگان میتوانند محتوای تبلیغاتی خود را در نرمافزار، وبسایت و برنامههای تلفن همراه عرضه کنند. برخی از کاربران فرآیند شارژ حساب گوگل ادز را سخت تصور می کنند و ترجیح می دهند آن را به افراد متخصص بسپارند.

این به شما کمک می کند میزان اعتبار، میزان بازدید و حتی میزان تعامل خود را افزایش دهید. به علاوه با مسدود کردن پرس و جوهای نامربوط از طریق اضافه کردن کلمات کلیدی منفی هزینه های غیر ضروری را نیز کاهش می دهید. در صورتی که بخواهید تنها مدیریت و بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی را برون سپاری کرده و شارژ گوگل ادز را خودتان بپردازید، فقط هزینه مدیریت گوگل ادز که توسط متخصصان ادوردز انجام می شود را خواهید پرداخت. افزایش تعداد نصب تنها مزیت این کمپین نیست؛ شما میتوانید کاربر را با کمک آن به سمت انجام اقدامی مشخص مانند عضویت در اپلیکیشن هدایت کنید. برای این کار می توانید از ابزارهایی مانند keyword plannerاستفاده کنید و لیستی از کلمات کلیدی که می توانید به کمپین های خود اضافه کنید، تهیه نمایید. با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط می توانید در کمپین های تبلیغاتی خود، به اصلاح متن تبلیغاتی و بهینه سازی صفحات فرود بپردازید تا امتیاز کیفیت خود را بهبود ببخشید.

برای آنکه بتوانید خودتان شارژ اکانت را انجام دهید قبل از هر چیز نیاز به یک حساب بانکی معتبر در خارج از کشور دارید که البته ایجاد حساب خارجی نیز مشکلات خاص خود را به همراه دارد. در این شرایط رتبه شما در آن کلمه کلیدی به این بستگی دارد که چه مبلغی را پیشنهاد دهید. بعد از ایجاد حساب کاربری گوگل ادز باید مبلغی را بابت شارژ حساب بپردازید. باید به سراغ سایر کلمات کلیدی تبلیغ در گوگل بروید؛ همه چیز به هدف شما بستگی دارد. کانون تبلیغاتی ایده به کمک متخصصان خود در حوزه دیجیتال مارکتینگ می تواند مشاوره کسب و کار داده و شرکت های کوچک و بزرگ را در جهت موفقیت بیشتر یاری کند. اولین مزیتی که برای لیر وجود دارد این است که حواله های آن در ایران بیشتر از دلار و درهم در دسترس است. صفحات ناخواستهای که در هنگام بازکردن برخی وبسایتها نشان داده میشوند، در واقع همان تبلیغات پاپ آپ میباشند. شما باید هنگام سرمایهگذاری در گوگل ادز بدانید از چه کلماتی برای هدف گرفتن مخاطب خود استفاده کنید. وقتی هم که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند، بازاریاب باید مبلغ اندکی را به گوگل بابت کلیک پرداخت کند. این ابزارها گاهی به وسیله برخی از سایتها ارائه میشوند و گاهی میتوان آنها را به شکل API روی سایت اختصاصی قرار داد.

میتوان دوباره این کاربران هدف قرار داد. با اضافه کردن این کلمات می توانید مطمئن باشید تنها کاربران و مشتریان بالقوه که به کسب و کار شما مرتبط هستد به وب سایت هدایت می شوند. شما می توانید با انواع مختلفی از تبلیغ اینترنتی که این شبکه ارائه می دهد به تعداد زیادی از مخاطبین با رشدی سریع دسترسی پیدا کنید. کاربران در صورتی که مایل باشند می توانند ساخت اکانت اختصاصی خود را به شرکت های ارائه دهنده خدمات گول ادز بسپارند. مدت ها پیش، کاربران برای جستجو از مرورگرهای دسکتاپ استفاده می کردند. با توجه به عدم امکان استفاده از تومان و وجود تحریمها ناچارا باید از ارزهای خارجی مانند دلار آمریکا، دلار استرالیا، لیر ترکیه و درهم امارات استفاده کنیم. به منظور صرفه جویی در هزینه تبلیغات گوگل ادز چه باید کرد؟

اما سایر این فاکتورها کدامند و چگونه موجب تغییر هزینه گوگل ادز می شوند؟ گوگل ادوردز (گوگل ادز) چیست؟ پس راه حل چیست؟ پس هیچ مدل از تبلیغات را دست کم نگیرید، این طرز تفکر که مخاطبان شما همگی طرفدار تبلیغات فیزیکی و سنتی هستند، یا اینکه مخاطبان شما صد در صد در دنیای مجازی و دیجیتالی حضور دارند کاملا اشتباه است. برای بدست آوردن expected ctr، گوگل از مدل آماری استفاده میکند. اگر نوع تبلیغ و محتوای آن به سایت شما و محصول شما مرتبط نباشد، کاربر به سرعت از سایت خارج میشود و به سایتهای دیگر مراجعه میکند و همین امر باعث ضرر کردن شما میشود. دلیل این امر این است که کلمات کلیدی دم بلند حجم جستجوی بسیار کمتری دارند، بنابراین در مقایسه با سایر کلمات کلیدی عمومی رقابت کمتری با پیشنهادها وجود دارد. از طرف دیگر برای کسانی که در انتهای جستجوی خود “… جایگاه تبلیغ را شما تعیین میکنید؛ برای مثال در ابتدا یا انتهای صفحهی اول نتایج گوگل. دلیل افزایش نرخ تبدیل با اضافه کردن کلمات کلیدی منفی این است که جستارهایی که با کسب و کار شما مرتبط نیستند، دیگر تبلیغ شما را نمایش نمی دهند. ۲. Display URL: آدرسی است که در متن تبلیغ به مخاطب نمایش داده میشود و میتواند متفاوت با URL اصلی باشد.